پنجشنبه 13 بهمن 1401
سال تولید، دانش بنیان و اشتغال آفرین
آخرین بروزرسانی: 1401/11/13 12:04
  • 1401/10/27 - 14:52
  • - تعداد بازدید: 30
  • - تعداد بازدیدکننده: 26
  • زمان مطالعه : 2 دقیقه

بهزیستی در خصوص مناسب سازی اماکن با هیچ کس تعارف نکند

هیچ بنایی نباید بدون رعایت کردن استاندارد های لازم جهت مناسب سازی فضای شهری برای معلولین، جانبازان و سالمندان پایان کار بگیرد

بهزیستی در خصوص مناسب سازی اماکن با هیچ کس تعارف نکند

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار جم در نشست کمیته مناسب سازی ادارات و فضای شهری گفت:
قانون جامع حمایت از معلولین وظایف را برای همه ادارات مشخص کرده است و جای خود دارد؛ همه ما یک وظیفه انسانی داریم که باید در کنار قانون به آن نیز عمل کنیم.
وی افزود قانون در خصوص مناسب سازی فضای شهری و ادارات سراحت دارد اما متاسفانه شهرستان جم در این موضوع استاندارد های لازم را ندارد.

دانافرد عنوان کرد: همه دستگاه ها مکلفند وظایفی که قانون در خصوص مناسب سازی برعهدشان گذاشته را با رعایت استاندارد های لازم و این نگاه که همه ما در آینده درهمین شرایط قرار خواهیم گرفت و خدمات مناسب سازی مختص یک قشر خاص نیست و همه دوران سالمندی را در پیش دارند اجرا کنند.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار جم افزود: مناسب سازی باید در همه اماکن اجرا شود در داروخانه ها به صورت ویژه تر نیاز است که دنبال شود؛ هیچ بنایی نباید بدون رعایت کردن استاندارد های لازم جهت مناسب سازی فضای شهری برای معلولین، جانبازان و سالمندان پایان کار بگیرد که متاسفانه در حال حاظر این اتفاق می افتد، امکان ندارد مجتمعی که چندین میلیارد هزینه کرده است برای ساخت در طراحی های اولیه پیش بینی مناسب سازی نکرده باشد، متاسفانه با کاهش نظارت ها برخی ها از اجرای آن فرار می کنند؛ برای جلو گیری از این اتفاق نیاز است نظارت ها در اجرای استانداردها افزایش یابد، بهزیستی در خصوص مناسب سازی اماکن با هیچ کس تعارف نکند.

همچنین وی خاطر نشان کرد: اجرای طرح های مناسب سازی معناش این نیست که بخشی از جامعه را جدا کند و به اقشار معلولین، جانبازان و سالمندان در محیطی جدا از جامعه خدمات برساند بلکه باید این طرح ها استفاده از امکانات عمومی در سطح شهر ها را برای این اقشار تسهیل کند.

دانافرد گفت: معتقدیم هیچ مانعی برای اجرای این استاندارد ها وجود ندارد مگر اینکه نظارت ها کاهش یابد و اشخاص یا نهاد ها خودشان نخواهند استاندارد ها را رعایت کنند.
در پایان معاون سیاسی اجتماعی فرماندار جم شروع به کار شهرداری شهر جم در خصوص مناسب سازی معابر اقدامی موثر ارزیابی کرد و تاکید کرد نیاز است به همین شکل در کل شهر اجرا شود.

  • گروه خبری : معاونت سیاسی
  • کد خبر : 28578
مدیر سایت
خبرنگار

مدیر سایت

تصاویر

نظرات

0 نظر برای این مطلب وجود دارد

نظر دهید

تنظیمات قالب