شنبه 05 خرداد 1397
فرماندار جم: 87 سازه در فاز دوم آبخیزداری احداث می شود/اختصاص 37 درصد اعتبارات شهرستان به جمعیت 19.5 درصدی ریز (کدخبر: 1557)
فرماندار جم: 87 سازه در فاز دوم آبخیزداری احداث می شود/اختصاص 37 درصد اعتبارات شهرستان به جمعیت 19.5 درصدی ریز فرماندار جم در نشست با خبرنگاران بخش ریز گفت: رسانه ها رابط دولت و مردم هستند و علاقه ، انگیزه و عشق خبرنگاران به اطلاع رسانی قابل تقدیر است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ فتح الله نوروزی در این نشست رسانه را آیینه حقیقت نما دانست و تصریح کرد: رسانه ها را مشاوران امین خود می دانم و خود را به رسانه ها پاسخگو می دانم و معتقدم جامعه برای پیشرفت به خبر و خبرنگار نیاز دارد.

هیچ منتی هم بر مردم نداریم
وی خدمت به مردم را وظیفه مسئولان دانست و افزود: باید به مردم خالصانه خدمت کنیم و هیچ منتی هم بر مردم نداریم .
نوروزی گفت: همواره نگاهم شهرستانی است و هیچ بخشی از شهرستان برایم فرقی ندارد و مهم رفع مشکلات است .
وی اضافه کرد: ۶۱ درصد مردم ریز در انتخابات ۱۳۹۲ به دولت تدبیر و امید رای دادند و امروز به عنوان نماینده دولت وظیفه داریم خدمت کنیم .

واریز 60 میلیارد تومان به حساب دهیاری ها و شهرداری های جم
فرماندار جم گفت: از ابتدای سال ۹۴ تا پایان آبان ماه ۹۵ ، حدود ۶۰ میلیارد تومان در قالب ارزش افزوده و آلایندگی به شهرها و روستاهای شهرستان پرداخت شده‌ است که‌ موجب رشد و توسعه شهرستان شده است.

37 درصد اعتبارات شهرستان به جمعیت 19.5 درصدی ریز اختصاص یافت
نوروزی اظهار داشت: طبق سرشماری سال ۹۰،  ۱۹ و نیم درصد از جمعیت شهرستان جم در بخش ریز ساکن هستند اما در سال ۹۵ ، ۳۷ درصد اعتبارات را به این بخش اختصاص دادیم و تلاش کردیم مطالبات جدی مردم در بخش ریز را در توزیع اعتبارات ببینیم.

افزایش 40 درصدی جمعیت جم در سرشماری 95
وی عملکرد مردم ریز در سرشماری سال ۹۵ را بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: در سرشماری سال ۹۵ طبق آمار اولیه حدود ۴۰ درصد به جمعیت شهرستان اضافه شد و جمعیت از ۵۱ هزار به بیش از ۷۰ هزار نفر رسید.
نوروزی یادآور شد: همواره با مردم صادق بوده ام و هر قولی که داده ام خود را مکلف به پیگیری دانسته و می دانم .
وی افزود: در عین صداقت ، هر جا لازم بوده اقتدار لازم را بکار برده ام.

پروژه احداث مدرسه فضیلت ریز با تخصیص اعتبار در سال جاری مجددا فعال می شود
فرماندار جم در خصوص کندی پروژه احداث مدرسه فضیلت ریز گفت: تخصیص اعتبار پروژه در سال جاری  هنوز انجام نشده و با تخصیص اعتبار دوباره فعال می شود.

احداث 73 سازه در فاز اول طرح آبخیزداری/ سهم ریز 50 سازه
وی در خصوص طرح آبخیزداری نیز گفت: در فاز اول پروژه آبخیزداری ، ۵ میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافت و ۷۳ سازه در دشت ریز انجام شد که ۲۳ سازه در روستاهای بخش مرکزی اجرا شد.

فاز دوم آبخیزداری با 87 سازه آغاز شده/ 37 سازه در ریز اجرا می شود
نوروزی اضافه کرد: در فاز دوم پروژه نیز ۸۷ سازه در حال اجراست که ۳۷ عدد از این سازه ها در بخش ریز اجرا می شود.
وی اضافه کرد: قرار است با رسیدن فاز دوم پروژه به ۵۰ درصد اجرا، ۱۰ میلیارد تومان دیگر نیز برای فاز سوم اختصاص یابد .

در برخورد با صنایع آلاینده مماشات نکرده ایم
نوروزی با تاکید بر اینکه در برخورد با صنایع آلاینده مماشات نکرده ایم گفت: با پیگیری های مستمر ، شرکت فجر جم گه از سال ۸۹ از لیست صنایع آلاینده خارج شده بود مجددا به لیست بازگشت و سنگ شکن‌ها ها و کارخانه های آسفالت هم موظف به بهبود وضعیت زیست محیطی شده اند مه تاکنون برخی از صنایع ، اقدامات لازم را انجام داده اند.

کندی سرعت پروژه راه جم- پالایشگاه به خاطر مشکل تملک اراضی
فرماندار جم به پروژه راه جم- پالایشگاه اشاره کرد و گفت: پروژه به دلیل اختلاف با مالکان با کندی مواجه است و در این رابطه ضعف از پالایشگاه نیست هر چند در بحث ایمن سازی مسیر فعلی صحبت های لازم با مدیر کل راهداری استان انجام شده است.

500 میلیون تومان برای مجتمع فرهنگی ریز اختصاص یافت/ استقرار دفتر نمایندگی بیمه سلامت در ریز
نوروزی از اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار برای تکمیل مجتمع فرهنگی هنری ریز خبر داد و گفت: اعتبار لازم برای احداث مخازن آب شهرهای ریز و انارستان و خانه جوان انارستان اختصاص یافته است.
فرماندار جم از راه اندازی دفتر نمایندگی بیمه سلامت در ریز خبر داد و افزود: بخش ریز ۸ هزار نفر تحت پوشش بیمه سلامت دارد که‌ در راستای تسهیل خدمات رسانی و صدور دفترچه ، نمایندگی در این بخش استقرار یافت.
نوروزی از قول مساعد مدیرکل تامین اجتماعی استان بوشهر برای احداث ساختمان تامین اجتماعی در بخش ریز خبر داد و افزود: موضوع استقرار نمایندگی آموزش و پرورش را به جد پیگیری خواهیم کرد.

توجه ویژه دولت تدبیر و امید به توسعه روستایی
فرماندار جم اظهار داشت: دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به توسعه روستاها دارد و در این راستا روستاهای فاقد دهیاری نیز مورد توجه قرار گرفته اند.
وی اضافه کرد: در بخش شهری نیز خدمات خوبی در شهرهای ریز و انارستان صورت گرفت که بلوار امام حسین و پارک آزادی انارستان و بلوار امیرکبیر ریز از دستاوردهای دولت در بخش ریز است.
   1395/10/17 00:11        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )