شنبه 05 خرداد 1397
رئیس دانشگاه پیام نور استان در جم: پیگیر راه اندازی تحصیلات تکمیلی در جم هستیم/تحصیل 750 دانشجو در دانشگاه پیام نور جم (کدخبر: 1561)
رئیس دانشگاه پیام نور استان در جم: پیگیر راه اندازی تحصیلات تکمیلی در جم هستیم/تحصیل 750 دانشجو در دانشگاه پیام نور جم رئیس دانشگاه پیام نور بوشهر در نشست با فرماندار جم گفت:برای راه اندازی رشته های تحصیلات تکمیلی در جم پیگیری هایی انجام شده اما دستورالعمل های سخت گیرانه در بحث شرایط راه اندازی، فعلا پیگیری ها را به نتیجه مطلوب نرسانده هر چند تلاش می کنیم این امر در جم محقق شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ دکتر محمد رضا بحرانی در این نشست با بیان اینکه در برنامه ششم توسعه، دانشگاه پیام نور از جایگاه ویژه برخوردار است افزود: دانشگاه پیام نور توانسته است نقش خود را در توسعه علمی کشور ایفا کند و امروز نیز باید با بکارگیری خلاقیت، این روند را هر چه موثرتر ادامه دهد.
وی با اشاره به وضعیت زیر ساختی دانشگاه های پیام نور استان بوشهر اظهارداشت: در هیچکدام از شهرستان های استان ساختمان نیمه تمام دانشگاهی نداریم اما در بحث نرم افزاری و توسعه فضاها به حمایت نیاز داریم.
بحرانی با تقسیم بندی روند توسعه دانشگاه ها به چهار نسل افزود: دانشگاه های اولیه صرفا آموزشی بودند اما در نسل های دوم و سوم،  به ترتیب پژوهش و کارآفرینی به عنوان کارویژه های آنان تعریف شد و امروز نیز در حال عبور به نسل دانشگاه هایی هستیم که مهم ترین رسالت آنان تربیت انسان های خلاق است.
وی استان بوشهر را یکی از از دو استان کشور در نقشه جامع علمی کشور برشمرد و افزود: طبق برنامه ششم توسعه باید به ازای هر 1 میلیون نفر، 1000 عضو هیات علمی وجود داشته باشد تا کیفیت بخشی به سواد با جدیت و شتاب بیشتری دنبال شود.
رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر، دید منطقه ای در هر دانشگاه و ارائه خدمات آموزشی بر مبنای شرایط فرهنگی اجتماعی و نیاز آن جامعه را مهم ارزیابی کرد و افزود: باید با برنامه ریزی مناسب، شرایط را برای همراهی و همگامی دانشگاه ها در تحولات اجتماعی و کمک به حوزه فرهنگ بومی فراهم نمود.
دکتر بحرانی با تاکید بر لزوم راه اندازی انجمن خیرین اموزش عالی در شهرستان جم تصریح کرد: لازم است در راستای هم افزایی دانشگاه های شهرستان، کمیته ای مشترک از سه دانشگاه برای جلوگیری از موازی کاری ها و هم پوشانی نیازهای شهرستان ایجاد شود.
بحرانی با اشاره به اینکه 750 دانشجو در دانشگاه پیام نور جم مشغول تحصیل هستند اظهار داشت: راه اندازی تحصیلات تکمیلی از برنامه های دانشگاه در شهرستان جم است اما در این امر، دستورالعمل های سخت گیرانه ای وجود دارد که شرایط را برای راه اندازی رشته ها سخت می کند.
وی اضافه کرد: طبق دستورالعمل وزارت علوم، هر رشته تحصیلات تکمیلی به دو استاد دکترای ثابت در آن رشته نیاز دارد که هم اکنون تعدادی از جوانان جم در حال اتمام دکتری هستند که می توانند در این زمینه کمک موثری به دانشگاه پیام نور جم باشند.
بحرانی اظهار امیدواری کرد با پیگیری استان و مسئولان شهرستان، هر چه زودتر شاهد راه اندازی تحصیلات تکمیلی در دانشگاه جم باشیم.
رئیس دانشگاه پیام نور استان هم چنین خواستار حمایت مسئولان شهرستان برای راه اندازی پارک علم با کاربری کتابخانه و فضاهای مختلف علمی شد و افزود: این طرح می تواند به سه دانشگاه شهرستان و سایر پژوهشگران کمک بسیار خوبی کند و دانشگاه پیام نور نیز آماده همراهی با شهرستان در اجرای این طرح است.
   1395/10/19 13:24        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )