شنبه 05 خرداد 1397
فرماندار جم در نشست با رئیس دانشگاه پیام نور استان: رشته های تحصیلات تکمیلی در جم راه اندازی شود (کدخبر: 1562)
فرماندار جم در نشست با رئیس دانشگاه پیام نور استان: رشته های تحصیلات تکمیلی در جم راه اندازی شود

فرماندار جم ظهر امروز در نشست با رئیس دانشگاه پیام نور استان بوشهر گفت: شهرستان جم ظرفیت ویژه ای برای توسعه علمی دارد و انتظار داریم با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور جم تنها دانشگاهی است که زیرساخت های سخت افزاری در این زمینه را داراست تحصیلات تکمیلی در جم راه اندازی شود.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ فتح الله نوروزی با اشاره به جایگاه علم در توسعه جامعه اظهار داشت: توسعه جامعه از مسیر توسعه علم عبور می کند و آموزش و پرورش و دانشگاه رکن اصلی توسعه علمی هستند.
نوروزی با اشاره به اقدامات و تحولات صورت گرفته در حوزه شهری و روستایی شهرستان در دولت تدبیر و امید افزود: در دولت تدبیر و امید تغییرات چشمگیری در روستاها و شهرهای شهرستان جم صورت گرفته و میزان تقاضا برای مهاجرت به شهر نیز به دلیل توسعه روستایی کاهش چشمگیری داشته است.
وی اضافه کرد: کیفیت بخشی به انسان ها از الزامات توسعه جوامع است و امروز باید تربیت نسلی خلاق، کارآمد و مسئولیت پذیر را به عنوان یکی از کارویژه های حوزه علم مورد توجه جدی قرار دهیم.
نوروزی به تحولات سریع فرهنگی اجتماعی در جوامع به خصوص شهرستان جم اشاره کرد و افزود: شهرستان جم در سرشماری سال 95 بالاترین درصد رشد جمعیت را به خود اختصاص داده است و لازم است برای این جهش جمعیتی برنامه ریزی های دقیق و حساب شده ای انجام شود.
فرماندار جم با بیان اینکه امروز صنعت به حوزه فرهنگ بومی در جم غالب شده افزود: لازم است دانشگاه های شهرستان در راستای غنی سازی و احیای فرهنگ بومی شهرستان حضور و بروز موثرتری داشته باشند و اساتید دانشگاهی نقش خود را به عنوان پیشقراولان عرصه علم در تحولات شهرستان ایفا کنند.
نوروزی با تقدیر از تلاش های قاسمی رئیس دانشگاه پیام نور جم اظهار داشت: برخی مشکلات سخت افزای دانشگاه در سال گذشته با پیگیری های انجام شده حل شد و امیدواریم بتوانیم در بحث نمازخانه و فضای علمی مورد نیاز نیز به دانشگاه کمک کنیم.
فرماندار جم اظهار داشت: شهرستان جم ظرفیت ویژه ای برای توسعه علمی دارد و انتظار داریم با توجه به اینکه دانشگاه پیام نور جم تنها دانشگاهی است که زیرساخت های سخت افزاری در این زمینه را داراست تحصیلات تکمیلی در جم راه اندازی شود.

   1395/10/19 13:30        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )