چهارشنبه 29 اسفند 1397
رئیس بهره برداری شرکت فجر جم: گلایه مردم همجوار به حق است/ افزایش فلرینگ به دلیل ایراد شعله پوش بود و ظرف چند ساعت رفع شد (کدخبر: 1848)
رئیس بهره برداری شرکت فجر جم: گلایه مردم همجوار به حق است/ افزایش فلرینگ به دلیل ایراد شعله پوش بود و ظرف چند ساعت رفع شد رئیس بهره برداری شرکت فجر جم: گلایه مردم همجوار به حق است/ افزایش فلرینگ به دلیل ایراد شعله پوش بود و ظرف چند ساعت رفع شد/ شرایط شرکت عادی است

رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز فجر جم نیز در این نشست گفت: مشکل فلرهای شرکت در هفتم مهرماه، ناشی از ایراد در شعله پوش ها بود که در کمترین زمان ممکن با تلاش تکنسین تعمیرات طی چند ساعت برطرف شد.

عبدالصمد نجفی با بیان اینکه همواره مردم همجوار شرکت را محق می دانیم تصریح کرد: در بحث آلایندگی، در شرکت الزامات ایمنی سختی را حاکم کرده ایم و اولین مدعی آلایندگی و نقص در عملکرد صحیح فلرها خود ما هستیم.

وی حذف فلرینگ در شرایط کنونی را غیر ممکن دانست و تصریح کرد: فلرها همواره برای تخلیه آنی فشار گاز آماده هستند و در هنگام total shutdown  و تخلیه فشار گاز، این افزایش فلرینگ رخ می دهد که در چند هفته قبل و تیرماه نیز این موضوع اتفاق افتاد. البته قبل از total shutdown به مسئولان امر اطلاع داده می شود.

نجفی اضافه کرد: البته افزایش فلرینگ ها مقطعی و گذراست اما همین زمان کوتاه نیز برای مجاورین شرکت آزاردهنده است و تمام تلاش مان را انجام داده ایم که این وضعیت به کمترین حد خود برسد.

رئیس بهره برداری شرکت پالایش گاز فجر جم، وضعیت کنونی فلرینگ شرکت را پایدار ارزیابی کرد و گفت: بحمدالله به جز زمان چند ساعته هفتم مهرماه، مشکل خاصی در فلرینگ نداشته ایم و این را مجاوران شرکت هم تایید می کنند.

وی خاطر نشان کرد: اهتمام جدی به کاهش فلرینگ در شرکت وجود دارد و زمان استاندارد شعله پوش ها یک ساله است که این مهم در شرکت هر 4 ماه انجام می شود.

نجفی از کاهش فلرینگ پالایشگاه فجر جم طی یک سال اخیر خبر داد و گفت: با اجرای پروژه ال پی جی از سال 95، میزان فلرینگ به 30 درصد کاهش یافته است و این گام بزرگی است. تلاش می کنیم این رقم باز هم کاهش یابد.

وی همچنین به کاهش چشمگیر مصرف آب در شرکت فجر جم اشاره کرد و گفت: مصرف آب از 25 هزار متر مکعب در سالیان گذشته با اقدامات بازگردانی به 2 هزار و 200 متر مکعب رسیده که نشان از توجه وزارت نفت به محیط زیست دارد.
   1396/7/10 08:39        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )