چهارشنبه 29 اسفند 1397
فرماندار جم تاکید کرد: لزوم تعامل بیشتر اوقاف استان بوشهر با ستاد اربعین شهرستان جم (کدخبر: 1860)
فرماندار جم تاکید کرد: لزوم تعامل بیشتر اوقاف استان بوشهر با ستاد اربعین شهرستان جم فرماندار شهرستان جم خواستار همکاری همگانی با ستاد اربعین شهرستان جم شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ فتح الله نوروزی در نشست هماهنگی ستاد اربعین حسینی بیان داشت: اوقاف استان با ستاد اربعین شهرستان جم تعاملات بیشتری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: هرساله مراسم پیاده روی اربعین حسینی باشکوه تر از سال قبل برگزار می شود و آشنایی با فرهنگ عاشورا از برکات آن می باشد.

نوروزی افزود: مراسم پیاده روی اربعین حسینی در پرورش شخصیت و منش افراد تاثیرات گسترده ای دارد و فرد را به خودشناسی و خودسازی می رساند.

فرماندار جم تصریح کرد: اربعین درس حقیقت و شهادت در مقابل طوفان تبلیغات دشمنان را به مسلمانان جهان یادآوری می کند تا قیام امام حسین(ع) را زنده نگه داشته شود.

این مسئول گفت: تعدادی اتوبوس با همکاری شرکت های منطقه برای اعزام زائران شهرستان جم به مرزهای عراق فراهم شود، تا زایرین حرم اباعبدالله الحسین(ع) با آسایش خاطر بیشتری به این سفر معنوی اعزام شوند.

 نوروزی اظهار داشت: کلاس های آموزشی برای زایرین اربعین حسینی تشکیل شود تا زایرین با بایدها و نبایدهای این مراسم بزرگ مذهبی آشنا شوند.

وی به بیان اینکه اوقاف استان بوشهر همکاری لازم را با ستاد اربعین حسینی شهرستان جم داشته باشد گفت: انشالله ظرفیت موقوفه زایرحسین ریزی را در اختیار ستاد اربعین جم قرار دهد.

فرماندار جم افزود: ادره کل اوقاف استان، شرکت های نفت و گاز مستقر در منطقه و سازمان های حمایتی کمک های خود را برای ارسال به موکب های مسیرپیاده روی زایرین اربعین حسینی داشته باشند.

این مسئول خاطر نشان کرد: چند سالی است که مراسم پیاده روی روز اربعین در روستای بهارستان برگزار می شود و کار بسیار زیبایی است تا افرادی که توفیق حضور در پیاده روی اربعین حسینی را در کشور عراق پیدا نکردند، این امر در شهرستان فراهم شود.

   1396/7/26 09:07        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )