چهارشنبه 29 اسفند 1397
فرماندار جم: تعاملات نفت مرکزی با شهرستان جم افزایش یابد/ لزوم پرداخت عوارض آلایندگی به جم (کدخبر: 1866)
فرماندار جم: تعاملات نفت مرکزی با شهرستان جم افزایش یابد/ لزوم پرداخت عوارض آلایندگی به جم فرماندار جم در دیدار مدیر عامل شرکت نفت مرکزی ایران با وی گفت: تعامل دو سویه و مثبت به پیشبرد اهداف راهبردی نفت و شهرستان کمک می کند
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ فتح الله نوروزی در این نشست که با حضور سکینه الماسی نماینده مردم جنوب استان در مجلس، امام جمعه، رئیس شورای شهر و شهرستان جم، مدیر عامل شرکت نفت و گاز زاگرس جنوبی و مدیر منطقه عملیاتی نار و کنگان به عنوان شرکت های زیر مجموعه نفت مرکزی برگزار شد اظهار داشت: استقرار صنایع نفت و گاز در شهرستان جم در کنار آثار مثبت، تبعات منفی نیز داشته اند که باید در قالب مسئولیت های اجتماعی به آن توجه و بخشی از آسیب ها را جبران کرد.
نوروزی افزود: منطقه عملیاتی نار و کنگان از شرکت های با سابقه در شهرستان جم است که نقش مهمی در چرخه تولید کشور و اقتصاد ایران ایفا می کند و مردم و مسئولان همواره در راستای اهداف راهبردی همراهی و تعامل مثبتی داشته اند اما لازم است این همراهی ها از سوی شرکت هم با جدیت بیشتری دنبال شود.
وی با تاکید بر لزوم افزایش تعاملات شرکت زاگرس جنوبی و منطقه عملیاتی نار و کنگان با شهرستان جم به خصوص روستاهای همجوار شرکت گفت: بخشی از مسیرهای دسترسی منطقه عملیاتی نار و کنگان از روستاها و مناطق مسکونی می گذرد و مردم انتظار دارند شرکت در راستای بهسازی مسیرها و توسعه عمرانی همراهی بیشتر و بهتری داشته باشد
نوروزی به موضوع عوارض آلایندگی منطقه عملیاتی نار و کنگان پرداخت و گفت: با وجود استقرار نار و کنگان در شهرستان جم اما عوارض آلایندگی این شرکت در سال های قبل به امور مالیاتی استان فارس پرداخت شده و از سال 90 تا 94 هم عوارض از سوی این شرکت پرداخت نشده که لازم است هم عوارض واریزی به حساب فارس و هم سایر عوارض به شهرستان جم پرداخت شود.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان جم به علم و علم دوستی مردم این شهرستان اشاره کرد و افزود: جمعیت شهرستان جم به دلیل اسکان خانواده های نفت و گاز از رشد فزاینده جمعیت برخوردار است و انتظار داریم شرکت در بحث برگزاری کلاس های مهارت زندگی کمک کند.
وی اشتغال را از مباحث مهم و چالش های جدی شهرستان جم دانست و گفت: جم دارای جوانانی توانمند و تحصیلکرده است که می توان از ظرفیت آنان در اشتغال منطقه عملیاتی نار و کنگان بهره برد. انتظار داریم همکاری های شرکت در این زمینه بیش از پیش تداوم یابد.
نوروزی با اشاره به پروژه احداث مصلای جمعه در جم گفت: شرکت های مستقر در منطقه کمک های خوبی به احداث مصلا داشته اند و انتظار داریم نفت مرکزی و شرکت های تابعه مستقر در شهرستان در این زمینه حمایت های مالی لازم را داشته باشند.
وی تصریح کرد: خطوط لوله مربوط به منطقه عملیاتی نار و کنگان در سطح شهرستان گسترده شده اند و مشکلات جدی برای ساکنان شهر انارستان و روستاهای مجاور خطوط ایجاد کرده اند.
فتح الله نوروزی همچنین بر لزوم حمایت شرکت نفت مرکزی از ورزش و هیات های ورزشی شهرستان تاکید کرد.
   1396/8/4 18:29        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )