چهارشنبه 29 اسفند 1397
فرماندار جم: ارتباط صنعت و دانشگاه تقویت شود/ لزوم حضور فعال تر دانشگاه در جامعه (کدخبر: 1867)
فرماندار جم: ارتباط صنعت و دانشگاه تقویت شود/ لزوم حضور فعال تر دانشگاه در جامعه فرماندار جم در همایش ملی مهندسی صنایع در صنعت نفت و گاز گفت: همکاری میان صنعت و دانشگاه نقش مهمی در توسعه جامعه دارد و لازم است صنایع نفت و گاز مستقر در منطقه از ایده های دانشجویان در حوزه صنعت استفاده کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ فتح الله نوروزی با بیان اینکه شهرستان جم از مناطق علم دوست کشور است تصریح کرد: توسعه علمی زیر بنای توسعه در همه بخش هاست و باید بستر ظهور و بروز نخبگان علمی در جم بیش از پیش فراهم شود.
وی افزود: بخش صنعت نقش بسیار مهمی در ایجاد ارزش افزوده و اشتغال زایی ایفا می کند و دارای تنوع بالایی است.
نوروزی تصریح کرد: توسعه صنعتی لازمه رشد و توسعه اقتصادی است و به عنوان بزرگترین بخش مولد به شمار می رود که سهم خوبی در تولید ناخالص ملی را به خود اختصاص داده است.
وی اضافه کرد: صنعت یکی از مهم ترین حوزه ها برای تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی است زیرا از کانال های مختلف زمینه تحقق این مهم را فراهم می کند و می تواند وابستگی ایران را به کشورهای خارجی حذف کند.
فرماندار جم گفت: رشد و توسعه صنعت با تکیه بر اقتصاد دانش بنیان و منابع داخلی امکان پذیر است و باید شرایط را برای توسعه صنایع دانش بنیان و استفاده از ظرفیت های علمی بومی فراهم کرد.
وی افزود: برگزاری همایش های علمی و دانشگاهی در سطح کلان، گام موثری برای حضور و بروز دانشگاه در جامعه است و خوشحالم که در این همایش حضور دارم.
نوروزی با تاکید بر لزوم توجه به ارتباط صنعت و دانشگاه اظهار داشت: باید فرایندهای عملیاتی را با دانش پیوند بیشتری زد تا بتوان نتایج مطلوب تری را در تولیدات به دست آورد.
وی افزایش بهره وری در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی را مهم بر شمرد و افزود: باید از ظرفیت اساتید و دانشجویان جم برای تحقق اقتصاد مقاومتی در صنایع نفت و گاز بهره برد.
نوروزی ضمن درخواست از صنایع نفت و گاز مستقر در جم و منطقه برای همکاری موثر با دانشگاه های شهرستان خواستار حمایت جدی و موثر صنایع از ایده های دانشجویان و اساتید جم شد.
وی از دانشجویان و اساتید دانشکده فنی و مهندسی جم و برگزار کنندگان این همایش تقدیر کرد.
   1396/8/4 18:34        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )