سه شنبه 02 بهمن 1397
فرماندار جم: دشمن شناسی و غیرت دینی در دانشگاه ها تقویت شود/لزوم آشناسازی جوانان با هویت ملی (کدخبر: 1870)
فرماندار جم: دشمن شناسی و غیرت دینی در دانشگاه ها تقویت شود/لزوم آشناسازی جوانان با هویت ملی فرماندار جم در راهپیمایی 13 آبان 96 گفت: 13 آبان نماد اقتدار ایران است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ فتح الله نوروزی اظهار داشت: هفته بسیج دانشجویی و یاد و خاطره شهید فهمیده را گرامی می داریم.
وی افزود: در وصف این شهید والامقام همین بس که امام راحل فرمودند: رهبر من آن طفل 13 ساله ایست که نارنجک به خود می بندد و به زیر تانک دشمن می رود. مقام معظم رهبری هم نیک اشاره کردند که یادآوری رشادت ها و دلاورمردی های شهید حسین فهمیده از اصلت های 8 سال دفاع مقدس است.
نوروزی گفت: 13 آبان، روزی که به عنوان روز آگاهی، دانایی، شناخت و تبلور بیداری و هوشیاری است را خدمت دانش آموزان عزیز تبریک می گویم و پیشاپیش اربعین حسینی را تسلیت می گویم.
وی اضافه کرد: آفرین بر شما دانش آموزان که با حضور خود در راهپیمایی 13 آبان ثابت کردید که دل در گرو پیشرفت و آبادانی کشور عزیزمان ایران دارید.
فرماندار جم گفت: آفرین برشما دانش آموزان، دانشجویان، مدیران، معلمان و همه اقشار جامعه که با حضور با صلابت خود بار دیگر برگ زرینی در تاریخ شور و شعور شهرستان جم رقم زدید.
وی تصریح کرد: 13 آبان از خاطرات ماندگار در طول تاریخ ایران است. 13 آبان را برگزار می کنیم تا برای همیشه، چراغ راهی فراروی دانش آموزان کشورمان باشد و روحیه ظلم ستیزی و عدالت خواهی را همواره در آنان زنده نگه داریم.
نوروزی یادآور شد: 13 آبان نماد اقتدار است. 13 آبان روزی است که حوادث بزرگ و سرنوشت سازی بر پیشانی ملت بزرگ ایران حک شده است. 13 آبان یادآور حماسه ها، ایثارگری ها و فداکاری های دانش آموزان است تا درس عزت در برابر ذلت به جهانیان بیاموزند.
نماینده عالی دولت در شهرستان جم افزود: 13 آبان در ایران به همه مستضعفان جهان آموخت که بر ضد مستکبران قیام کنند. 13 آبان به همه مستضعفان جهان ثابت کرد که می توانند حقوق خود را از مستکبران بستانند.
سخنران ویژه راهپیمایی روز دانش اموز در جم تاکید کرد: اگر ما ادعای این را داریم که مکتب ما برگرفته از عاشورای حسینی است و واژه های صبر، استقامت، شکیبایی و فداکاری را از حادثه کربلا اموخته ایم، در روز 13 آبان، دانش آموزان فهیم و ملت شریف ایران ثابت کردند که در این مسیر گام برداشتند و امروز با حضور خود ثابت کردید که همواره در این مسیر قرار دارید.

وی با بیان اینکه در 13 آبان، سه واقعه مهم و حساس در تاریخ ایران رقم زده شد که هر یک در جایگاه خود مهم است گفت: اول: 13 آبان 43 و تبعید حضرت امام به ترکیه است که پس از اعتراض امام به جریان کاپیتولاسیون و آن شرایطی که بر کشور حاکم بود رژیم شاه امام را به ترکیه تبعید کرد. این تبعید سرآغازی بر پیروزی انقلاب اسلامی ایران بود.
دوم: 13 آبان 57 و آن روزی که دانش آموزان در کنار اقشار مختلف مردم قرار گرفتند و آن حرکت حسینی را انجام دادند و 56 دانش آموز شهید و صدها دانش آموز مجروح شدند و با خون خود وضو گرفتند. امام راحل این روز را مهم شمردند و آن روز به احترام شهدای دانش آموز، به عنوان روز دانش آموز نام گرفت.
سوم: 13 آبان 58 و تسخیر لانه جاسوسی که خود نمونه ای از حرکت خوب و مردمی بود که دانشجویان ایران از دانشگاه های تهران بلند شدند و این حرکت خوب را انجام دادند که آن حرکت از طرف امام ره به عنوان انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اسلامی ایران نام گرفت.
نوروزی اظهار داشت: به پاس خون شهدا، از اول انقلاب تا کنون 13 آبان را جشن می گیریم و یاد و خاطره شهدا را گرامی می داریم.
فرماندار جم خاطر نشان کرد: در بحث تسخیر لانه جاسوسی، زمانی که آمریکا دید دیگر نمی تواند حرکتی کند، مخالفت خود را با کشور ایران اعلام کرد و حرکت هایی چون حمله طبس، جنگ تحمیلی، تهاجم فرهنگی انجام داد و امروز هم بحث برجام را اینگونه پیگیری و دنبال می کند.
وی افزود: خوشحالیم که نمایندگان دولت تدبیر و امید در بحث برجام طوری عمل کردند که با گذشت بیش از 9 ماه، رئیس جمهور آمریکا همچنان پیگیر است تا راهی پیدا کند و تاکنون موفق نشده است و مخالفت های آمریکا همچنان ادامه دارد.
این مسئول ابراز داشت: امروز بحث دشمن شناسی را باید در دانشگاه هایمان تقویت کنیم. غیرت دینی باید تقویت شود و همواره مقابله با استکبار را مدنظر قرار داده و بحث دشمن شناسی را پیگیری کنیم.
فتح الله نوروزی افزود: دانشجویان به عنوان پیشانی بلند تحول خواهی در کشور ما هستند که می توانند با زبان، قلم و قدم شان خواسته های ملت را به خوبی بیان کنند.
وی تصریح کرد: امیدوارم دانشگاه های ما ظهور و بروز بیشتری در تحولات جامعه داشته باشند.
نوروزی تاکید کرد: توجه به آرمان های انقلاب باید مدنظر باشد و به آن پای فشرد.
فرماندار جم افزود: کرسی های آزاد اندیشی را در دانشگاه ها باید به صورت فعال داشته باشیم.
وی تصریح کرد: بحث مهارت آموزی را در مدارس تقویت کنیم و دانش آموزان و دانشجویان را با هویت ملی آشنا کنیم تا بدانند کیستند و در کجا قرار دارند؟
   1396/8/13 04:46        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )