دوشنبه 29 بهمن 1397
در نشست شورای اداری
فرماندار جم: ساختمان ادارات گاز ریز و انارستان کلنگ می خورد/ نگرانی از قطعی فیبر نوری در جم (کدخبر: 1894)
فرماندار جم: ساختمان ادارات گاز ریز و انارستان کلنگ می خورد/ نگرانی از قطعی فیبر نوری در جم فرماندار جم در نشست شورای اداری گفت: در بارندگی شدید سال گذشته، قطع فیبر نوری به معضلی برای شهرستان تبدیل شد و این نگرانی در فصل بارندگی جاری هم وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ فتح الله نوروزی ضمن تسلیت ایام رحلت پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) و شهادت امام حسن (ع) و امام رضا(ع) با اشاره به فرا رسیدن هفته بسیج گفت: هفته بسیج، یادآور دلاورمردی ها و رشادت های بسیجیان جان بر کف ایران اسلامی است و همه مسئولان و مدیران ادارات شهرستان در برنامه های فرهنگی و مذهبی این ایام حضور پر رنگ داشته باشند.

نوروزی در این نشست که با حضور باستی معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری بوشهر برگزار شد با اشاره به وضعیت پروژه های کلان شهرستان جم اظهار داشت: پروژه خط انتقال آب دریا به جم با همراهی خوب وزارت نفت در حال انجام است که امیدواریم هر چه زودتر شاهد آغاز آبرسانی به شهرستان باشیم.

وی افزود: پروژه سد سرچشمه هم که از پروژه های مهم آبی شهرستان است در حال اجراست و امیدواریم خط انتقال این پروژه به بخش ریز نیز هر چه سریعتر کلنگ زنی شود.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم به وضعیت راه های مواصلاتی شهرستان جم اشاره کرد و گفت: در اعتبارات سال جاری یک میلیارد تومان به راه ریز سرچشمه اختصاص یافت که انتظار داریم با تزریق اعتبارات ملی، شاهد تکمیل فاز به فاز این پروژه باشیم.

نوروزی به اختصاص اعتبار یک میلیارد تومانی به راه ریز دژگاه اشاره کرد و افزود: بازگشایی قسمتی از مسیر انجام شده و قرار است به زودی از وزارت راه و شهرسازی از مسیر بازدید کنند تا مقدمات ورود به پروژه های ملی راه و شهرسازی و تزریق اعتبارات فراهم شود.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح و دو خطه شدن مسیر جم- فیروزآباد برای کاهش سوانح و افزایش ایمنی مسیر اظهارد اشت: پیگیری های زیادی برای تامین اعتبار و اصلاح مسیر انجام شده که امیدواریم با نگاه ویژه استان، این مهم هر چه سریع تر محقق شود.

فرماندار جم به موضوع مدیریت بحران در فصل زمستان اشاره کرد و گفت: شهرستان جم به دلیل شرایط جغرافیایی کوهستانی، مستعد حوادث طبیعی است و لازم است همه اعضای مدیریت بحران در آماده باش کامل باشند.

وی افزود: در بارندگی شدید سال گذشته، قطع فیبر نوری در مسیر کوهستانی جم-سیراف  به معضلی برای شهرستان تبدیل شد و این نگرانی در فصل بارندگی جاری هم وجود دارد که لازم است شرکت مخابرات استان با نهایت دقت موضوع را پیگیری نماید.

نوروزی به پدیده جابجایی کوه در مسیر جم- سیراف هم اشاره کرد و گفت: جابجایی کوه در بخشی از مسیر، موجب تخریب مستمر جاده شده که با توجه به آغاز فصل بارندگی و حساسیت موضوع، اقدامات لازم در حال اجراست.

فرماندار جم خاطر نشان کرد: محور جم-سیراف محل تردد بخش اعظم کاربران تاسیسات نفت و گاز مستقر در عسلویه است و لازم است با توجه به اهمیت موضوع، شرکت های مستقر در منطقه با اداره کل راهداری همراهی و همکاری کامل داشته باشند.

فتح الله نوروزی از آغاز عملیات اجرایی ساختمان ادارات گاز ریز و انارستان در آینده نزدیک خبر داد و گفت: مناقصه این دو پروژه در حال انجام است که با اتمام مناقصه و انتخاب پیمانکار، عملیات اجرایی آغاز می شود.

نماینده عالی دولت تدبیر و امید در جم به حضور قائم مقام وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار در کشور، جشنواره ملی شعر جامعه کار و تلاش به میزبانی جم برگزار شد که این اتفاق مهم شایسته تقدیر است.

نوروزی دستاورد مهم حضور قائم مقام وزیر رفاه در جم را کلنگ زنی ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی دانست و افزود: ساختمان درمانگاه تامین اجتماعی جم که از مطالبات دیرین مردم شهرستان است با زیر بنای 2 هزار متر مربع و اعتبار 8 میلیارد تومان کلنگ زنی شد که امیدواریم هر چه زودتر شاهد بهره برداری از این پروژه مهم بهداشتی درمانی شهرستان در حوزه کارگری باشیم.

نوروزی به برگزاری سوگواره ملی تعزیه در شهرستان جم اشاره کرد و گفت: از دست اندرکاران و هیات های شرکت کننده در این آیین مذهبی تشکر می کنم و امیدوارم برنامه های فرهنگی در شهرستان روز به روز افزایش یابد.

وی افزود: راهپیمایی های اربعین در سطح شهرستان به نحو مطلوبی برگزار شد که نشان از پیوندهای عاطفی و اعتقادی مردم عزیز شهرستان با عاشورای حسینی دارد.
نوروزی با اشاره به هفته وقف گفت: هفته وقف فرصت مناسبی برای تبیین وقف و نقش آن در جامعه است و انتظار داریم استفاده بیشتری از وقف برای توسعه فرهنگی و مذهبی شهرستان توسط سازمان اوقاف انجام شود و مردم نمود بیشتر وقف را در جامعه شاهد باشند.

در این نشست، صدرالله حیدری به عنوان شهردار جدید جم معارفه و حکم انتصاب خود را از معاون عمران استاندار دریافت کرد

گفتنی است پس از نشست شورای اداری شهرستان جم، باستی معاون عمرانی استاندار بوشهر از مسیر جم-فیروزآّباد و پدیده جابجایی کوه در محور جم-سیراف بازدید کرد.


   1396/8/27 06:40        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )