دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
در نشست هم اندیشی شوراهای شهرستان جم
فرماندار جم:برنامه دولت برای اشتغال پایدار روستایی/فاز سوم آبخیزداری مناقصه می شود (کدخبر: 1900)
فرماندار جم:برنامه دولت برای اشتغال پایدار روستایی/فاز سوم آبخیزداری مناقصه می شود فرماندار شهرستان جم با بیان اینکه نگاه ویژه‌ای به حوزه گردشگری در شهرستان جم داریم، گفت: اشتغال پایدار در جم و به ویژه در روستاهای شهرستان توسعه می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ فتح الله نوروزی صبح چهارشنبه در نشست هم اندیشی با شوراهای شهرستان جم با بیان اینکه شوراها امین دولت در شهرها و روستاها هستند، اظهار داشت: تمام شبانه‌روز آماده پاسخگویی به شوراها و شهرداران و دهیاران شهرستان هستم.

وی خاطرنشان کرد: در حوزه اشتغال پایدار کارهای خوبی از سوی دولت در شهرها و روستاها در حال انجام است.

نوروزی ادامه داد: ظرفیتی را دولت تدبیر و امید شکل می دهد و در بحث توجه به اشتغال که از این ظرفیت باید به خوبی استفاده کنیم و دهیاران و شوراها در روستاها دقت لازم در این زمینه داشته باشند.

لزوم جذب سرمایه‌گذار

فرماندار جم تاکید کرد: توسعه شهرستان جم به نسبت شهرستان‌های دیگر بیشتر است برای اینکه این رشد متوازن شکل بگیرد هیچ راهی نداریم جز اینکه سرمایه‌گذار بیاوریم تا در توسعه شهرستان به ما کمک کند.

وی ادامه بیان داشت: در دولت تدبیر و امید با عوارض آلایندگی که واریز شد در شهرها و روستاها تحولی بزرگ شکل گرفت.

فرماندار جم ابراز داشت: امروز باید به کیفیت زندگی مردم و بحث مهارت های زندگی در شهرها و روستاها توجه کنیم.

وی افزود: سعی کرده‌ایم در بحث دانشکده فنی و مهندسی به همراه خانم الماسی پیگیری‌ها و اقداماتی داشته باشیم.

شهر شدن بهارستان

نوروزی تاکید کرد: شهر شدن بهارستان یکی از مطالبات دیرین ما است و به جد پیگیر شهر شدن بهارستان هستیم.

فرماندار جم گفت:  یک جا اگر بخواهم نمره مثبت به پالایشگاه فجر بدهم جاده جم - پالایشگاه - ریز است. پالایشگاه در این پروژه از ما جلوتر است. صاحبان زمین باید همراهیشان را در اجرای این پروژه بیشتر کنند شوراها کمک کنند. جاده جم پالایشگاه پس از احداث به راهداری واگذار می شود.

اجرای فاز سوم آبخیزداری

نوروزی تصریح کرد: ۳۷ میلیارد تومان در فاز سوم طرح آبخیزداری به مناقصه می‌رود که با این اعتبار، تعهد دولت در مصوبه سفر ریاست جمهوری به طور کامل محقق می شود.

فرماندار جم با اشاره بازنگری طرح‌های هادی گفت: به صورت سالانه در کمیته برنامه‌ریزی مصوب می‌کنیم اما با توجه به تعداد زیاد روستاها بر اساس اولویت بندی بخشداران انجام می‌شود.

این مسئول ابراز امیدواری کرد: در بحث اسناد ثبتی روستاها اتفاقات خوبی افتاد در حال پیگیری هستیم که بتوانیم این موضوع را به خوبی داشته باشیم.

وی بیان داشت: راه‌های مواصلاتی را بیش از حد تاکید داشتیم که جزو مطالبات استان شده است.

اختصاص ۶.۸ میلیارد تومان برای آسفالت راه سرچشمه

رئیس شورای اداری جم تصریح کرد: جاده سرچشمه که الان مطرح است، در سال گذشته با پیگیری هایی که به همراه سرکار خانم الماسی داشتیم پیمانکار مشخص شد و مبلغ شش میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان که ۱۰ کیلومتر آسفالت شود و ۴.۵ کیلومتر بعد هم قرار شد پیمانکارش مشخص شده و آسفالت شود.

وی خاطرنشان کرد: در سفر معاون وزیر راه هم مجددا بر این موضوع تاکید شد. در دولت تدبیر و امید اقدامات خوبی در سرچشمه در حوزه بهداشت، آب و گاز انجام شد و امیدوارم بحث آسفالت را هم هر چه زودتر داشته باشیم.

فرماندار جم گفت: راه جم - فیروزآباد هم پیگیری‌هایی داشتیم که امیدواریم این را هم بتوانیم داشته باشیم. از زمانی که به عنوان اولویت شهرستان مطرح شده تا الان سه بازدید داشتیم. اولین نامه‌ای که به استاندار بوشهر زدیم همین راه‌های مواصلاتی برای پیگیری موضوع بود.

وی افزود: طرح شهر ریز خیلی پیگیری شد باز هم پیگیری می کنیم

تخصیص بودجه مدارس نفت

نوروزی ادامه داد: مدارسی که از حوزه نفت کلنگ‌زنی شد مشکل تخصیص بودجه داشتند که با پیگیری‌هایی که انجام شده، حل می‌شود و  اولین تخصیص بودجه که بیاید فعال شدن پروژه ها انجام خواهد شد.

فرماندار جم در ادامه به بحث آمایش سرزمینی پرداخت و گفت: نشستی با حضور شوراها و نخبگان شهرستان برگزار شد و نکاتی مطرح شد باز هم موضوع را پیگیری می کنیم.

این مسئول یادآور شد: در بحث روستا مرکزی در سال گذشته به همراه خانم الماسی با معاون توسعه روستایی کشور نشست هایی داشتیم که اعتباراتی در نظر گرفته شد که به سازمان مدیریت اعلام شد و منتظر تخصیص هستیم که تخصیص بیاید سعی می کنیم کمک هایی داشته باشیم.

نوروزی با بیان اینکه در بحث پروژه‌های روستایی از محل اعتبارات وزارت نفت شهرستان جم به خوبی دیده شد گفت: روستاهایی هستند که راهی پیدا می‌کنیم از اعتبارات استفاده کنند اگر وزارت نفت برای اختصاص اعتبار به روستاهای باقی مانده همراهی نکرد قطعا در کمیته برنامه ریزی کمک می‌کنم.

احداث ۱۲۰ کلاس درس در جم

فرماندار جم ابراز امیدواری کرد: وضعیت فضای آموزشی در شهرستان را خیلی بهتر کردیم؛ دولت تدبیر و امید این افتخار را دارد که ۱۲۰ کلاس درس را با همراهی خانم الماسی در شهرستان جم یا تمام شده یا در حال اتمام است یا کلنگ زنی شده است.

رئیس شورای اداری جم در بخش دیگری از صحبت های خود بیان داشت: بحثی مطرح بود که چرا شورای راهبردی پتروشیمی‌ها در شهر ریز یا انارستان پروژه آموزشی ایجاد نمی کند.

وی افزود: پتروشیمی می خواست در شهرک پردیس دو تا مجتمع آموزشی احداث کند که به اتفاق خانم الماسی در شورای راهبردی پتروشیمی ها شرکت کردیم و با توجه به اینکه نیروهای پتروشیمی یا در شهر جم ساکن اند یا در شهرک پردیس، مدیران پتروشیمی قبول کردند فقط در شهر جم بسازند. یک مدرسه ۶ کلاسه هم در روستای چاهه که مجاور شهرک هست ایجاد می شود.

وی افزود: این اتفاق را به فال نیک می گیریم و در پروژه های دیگر نفت و کمیته برنامه ریزی با اولویت بندی آموزش و پرورش کمک می کنم.

نوروزی گفت: قیر یارانه‌ای از دغدغه های من است و ده‌ها بار پیگیری کردیم و باز هم پیگیری می‌کنیم و قیر یارانه‌ای حل شود بخش مهمی از مشکل توسعه روستایی و مطالبات پیمانکاران حل می‌شود.

این مسئول  گفت: بحث سنگ‌شکن‌ها پیگیر هستم و امیدواریم بتوانیم نگاه مردم پیرامون این موضوع تامین کنیم

اختصاص اعتبار برای تکمیل بوستان‌های امید

وی در ادامه به بوستان های امید اشاره کرد و گفت: به تمام بوستان های امید اعتبار اختصاص داده ایم اما احتمالا دی ماه تخصیص ها انجام می شود. قطعا بوستان های امید فعال می شود.

وی اظهار داشت:برای تعریض راه حرمیک پول گذاشتیم؛ آموزش دهیاران را در برنامه ریزی مد نظر قرار می دهیم

طاقو و غربه برق‌دار می‌شوند

رئیس شورای اداری جم ابراز امیدواری کرد: خیلی خوشحالم که از ۹ نفر سخنران شورایی، ۳ نفر در بحث گردشگری صحبت کردند و این ستودنی است.

وی افزود: باید تلاش کنیم نگاه خوابگاهی از شهرستان جم حذف شود و هدف گردشگری شود.

فرماندار جم تاکید کرد: در وام های اشتغال روستایی به حوزه گردشگری توجه شود افزود: برق روستای طاقو در پروژه برق هفت چاه انجام می شود.

نوروزی بیان داشت: حق روستای غربه است که برق دار شود. پیگیری‌هایی به اتفاق خانم الماسی از طریق برق روستایی کشور انجام دادیم که قرار است بازدیدی هم از روستا داشته باشند.

وی افزود: غربه در حوزه گردشگری هم می تواند تاثیرگذار باشد.

   1396/9/15 04:07        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )