دوشنبه 29 بهمن 1397
جزئیات پیشرفت پروژه آبرسانی جم از زبان فرماندار:
تاسیسات آبشیرین کن 27درصد و خط انتقال آبرسانی 85 درصد پیشرفت دارد (کدخبر: 1967)
تاسیسات آبشیرین کن 27درصد و خط انتقال آبرسانی 85 درصد پیشرفت دارد فرماندار جم در حاشیه بازدید از پروژه آبرسانی بزرگ جم گفت: شهرستان جم با شرایط سختی در تامین آب پایدار شهرها و روستاها مواجه است و کم بارشی سال گذشته نیز این شرایط را سخت تر کرده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی در این بازدید که با حضور مدیران شهرستان و مشاورین و ناظران پروژه برگزار شد اظهار داشت: قطعا با توجه به وضعیت سفره های آبی شهرستان، باید تدابیر ویژه ای برای فصل تابستان اتخاذ شود تا بتوان با کمترین مشکلات آب شهرستان را تامین کرد.
وی با اشاره به اجرای پروژه بزرگ آبرسانی جم یادآور شد: سفره های زیر زمینی جم دیگر جوابگوی نیاز آبی شهرستان نیست و به همین دلیل شیرین سازی و انتقال آب از دریا به جم در دستور کار وزارت خانه های نفت و نیرو قرار گرفت.
حسینی با بیان اینکه پروژه آبرسانی جم در دولت یازدهم احیا شد تصریح کرد: این پروژه به دلیل عدم تامین مالی متوقف شده بود که در سفر استانی رئیس جمهور روحانی به بوشهر، مجددا در مصوبات سفر قرار گرفت و وزارت نفت در حال تامین اعتبار پروژه است.
نماینده عالی دولت در شهرستان جم از پیشرفت 90 درصدی ابنیه فنی و 80 درصدی تامین تجهیزات خط انتقال و سایت های 6 گانه خبر داد و گفت: برای تکمیل خط انتقال لازم است تامین تجهیزات باقی مانده سرعت گیرد.
محمد حسینی با اشاره به اجرای 42 دکل از 143 دکل مورد نیاز خط برق پروژه آبرسانی جم اضافه کرد: تجهیزات مورد نیاز برای اجرای 126 دکل خریداری شده و حفاری 91 مورد از دکل های باقیمانده نیز به اتمام رسیده است.
وی تاکید کرد: با وجود پیشرفت کار در خط برق، لازم است اکیپ های فنی بیشتری در این بخش از پروژه فعال شوند تا در کمترین زمان ممکن پروژه به بهره برداری برسد.
فرماندار جم به احداث تاسیسات آب شیرین کن در ساحل خلیج فارس اشاره کرد و گفت: پیشرفت ابنیه فنی آب شیرین کن 25 درصد و تامین تجیهزات هم 30 درصد است که لازم است برای تسریع دراجرا، اکیپ های کاری بیشتری اضافه شود.

   1397/1/21 14:43        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )