دوشنبه 02 اردیبهشت 1398
آموزش جامعه هدف کارگری با جدیت پیگیری شود/ نرخ 5 درصدی بیکاری شهرستان جم (کدخبر: 1974)
آموزش جامعه هدف کارگری با جدیت پیگیری شود/ نرخ 5 درصدی بیکاری شهرستان جم فرماندار جم در بازدیدی سرزده از وضعیت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جم بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی در این بازدید با تاکید بر لزوم تکریم ارباب رجوع گفت: تسهیل خدمات دهی به مراجعان و رعایت احترام باید سرلوحه کار کارکنان دستگاه ها و ادارات شهرستان باشد.
وی آموزش کارکنان در حوزه تکریم ارباب رجوع و تخصص مسئولیتی را بسیار مهم ارزیابی کرد و گفت: اداره کار با جامعه هدف بزرگ و عزیزی به نام کارگران ارتباط دارد و باید نهایت تلاش خود را برای افزایش رضایت مندی آنان انجام دهد.
حسینی افزود: آموزش قوانین و مقررات کارگری به کارگران شاغل در کارگاه ها و صنایع مستقر در شهرستان تاثیر مهمی در مقابله با آسیب های کارگری و پایمال شدن حقوق کارگران دارد.
نماینده عالی دولت در شهرستان جم، تلاش برای احقاق حقوق کارگران را رسالت مهم اداره کار دانست و خاطر نشان کرد: به مسائل و مشکلات کارگری که از طریق کارگران یا دستگاه های ذی ربط اعلام می گردد با قاطعیت و بدون اغماض رسیدگی شود تا کارگران اداره کار را حامی و پشتیبان خود بدانند.
حسینی با تاکید بر لزوم ایجاد بسترهای شغلی در شهرستان اظهار داشت: اعتبارات ابلاغ شده برای ایجاد اشتغال روستایی و شهری برای مردم تبیین شود تا بتوان از ظرفیت این تسهیلات برای کاهش بیکاری در شهرستان بهره برد.
فرماندار جم رعایت عدالت در برخورد با مراجعین را بسیار مهم و حیاتی توصیف کرد و گفت: مردم عدم تحقق خواسته هایشان در مراجعه به ادارات را تحمل می کنند اما آنچه مهم تر است اینکه اگر نمی توانیم به مردم پاسخ مثبت دهیم با عدالت و سعه صدر پاسخگوی مردم باشیم.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جم نیز گفت: تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات مطلوب به مردم و جامعه هدف انجام می دهیم.
ایرج محبی زاده با تاکید بر نقش کارگران در توسعه جامعه اظهار داشت: در دفاع از حقوق کارگران با هیچ فرد یا نهادی مسامحه نمی کنیم و هر زمان حقی از کارگران عزیز ضایع شود با جدیت موضوع را دنبال می کنیم.
وی با بیان اینکه آماده پیگیری شکایات کارگران عزیز هستیم تصریح کرد: میانگین رسیدگی به شکایات کارگران در اداره کار جم 5 روز است و مسائل کارگری را با اولویت پیگیری می کنیم.
محبی زاده به نرخ 5 درصدی بیکاری در شهرستان جم اشاره کرد و گفت: پس از عسلویه، کمترین نرخ بیکاری در استان متعلق به شهرستان است که امیدواریم با استقبال مردم از تسهیلات اشتغال زایی روستایی و شهری، این رقم بیش از پیش کاهش یابد.

   1397/1/27 17:35        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )