یکشنبه 05 خرداد 1398
فرماندار جم: لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی توسط روابط عمومی ها/ تمام ادارات باید روابط عمومی داشته باشند (کدخبر: 1998)
فرماندار جم: لزوم استفاده از ظرفیت فضای مجازی توسط روابط عمومی ها/ تمام ادارات باید روابط عمومی داشته باشند فرماندار جم در اولین نشست شورای هماهنگی روابط عمومی های شهرستان جم گفت: ارتقای کمی و کیفی روابط عمومی ها در دستور کار مدیران ادارات و دستگاه ها قرار گیرد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی با بیان اینکه نقش روابط عمومی ها در افزایش راندمان کاری ادارات بسیار موثر است تصریح کرد: روابط عمومی ها از یک سو سخنگوی دستگاه اجرایی هستند و اخبار و اطلاعات را به مردم منتقل می کنند و از سوی دیگر باید بازخوردها و سخنان مردم را به مدیران انتقال دهند تا در برنامه ریزی ها مورد توجه قرار گیرد.
وی حضور گسترده و موثر روابط عمومی ها در فضاهای مجازی را مهم و حیاتی برشمرد و خاطر نشان کرد: نباید از حضور در میان مردم و پاسخگویی به سوالات واهمه داشت و باید از فرصت فضای مجازی بیشترین بهره را برای روشنگری و ارائه خدمات برد.

حسینی روابط عمومی ها را معرف شهرستان دانست و تاکید کرد: باید کارشناسان و مدیران روابط عمومی از توانمند ترین نیروهای انسانی در این حوزه باشند تا بتوانند این نقش خطیر و حساس را به خوبی ایفا کنند. مدیران ادارات و دستگاه ها موظف هستند در راستای ارتقای روابط عمومی ها اهتمام جدی داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان جم با انتقاد از انفعال برخی ادارات در اطلاع رسانی و ارتباط با مردم افزود: همه دستگاه ها موظف هستند یک نفر را به عنوان مسئول روابط عمومی یا رابط معرفی کنند تا اطلاع رسانی خدمات با خلل مواجه نشود.

وی استفاده از ظرفیت رسانه های شهرستان در اطلاع رسانی دقیق و به موقع را مهم ارزیابی کرد و گفت: بخشی از خلا وجود روابط عمومی در ادارات از طریق رسانه ها قابل رفع است و لازم است در این زمینه مدیران با برنامه ریزی عمل کنند.
حسینی انعکاس صادقانه و شفاف اخبار را لازمه اعتماد سازی میان مردم و ادارات دانست و خاطر نشان کرد: جایگاه روابط عمومی ها در ادارات شهرستان ارتقا یابد و برای ارتقای پست روابط عمومی در چارت سازمانی پیگیری های جدی صورت گیرد.

فرماندار جم یکی از الزامات روابط عمومی را داشتن قدرت تجزیه و تحلیل دانست و اظهار داشت: مسئولان و کارشناسان روابط عمومی باید آموزش های لازم در حوزه های مختلف روابط عمومی را بگذرانند تا بتوانند با اشراف کامل به این حوزه پاسخگوی نیاز مردم و جامعه باشند.
وی اضافه کرد: مسئولان روابط عمومی نظرات و پیشنهادات کاربردی خود را برای ارتقای جایگاه روابط عمومی در شهرستان اعلام کنند تا برنامه ریزی لازم برای تحقق پیشنهادات انجام شود.
   1397/2/29 08:22        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )