یکشنبه 05 خرداد 1398
فرماندار:کم آبی مهمترین چالش جم/ساختمان آبشیرین کن جم 30 درصد پیشرفت دارد (کدخبر: 2029)
فرماندار:کم آبی مهمترین چالش جم/ساختمان آبشیرین کن جم 30 درصد پیشرفت دارد فرماندار جم در نشست شورای توسعه و برنامه ریزی این شهرستان گفت: بزرگترین چالش این شهرستان کم آبی و تکمیل طرح های مهم آب است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی افزود: طرح آبرسانی جم در مسیر بسیار خوبی قرار گرفته و برخی بخش های آن پیشرفت 60 درصدی دارد.
وی با اشاره به اینکه ساختمان آب‌شیرین کن جم (واقع در سیراف) با پیشرفت 30 درصد در دست اجراست اضافه کرد: پیشرفت خط انتقال و سایت های پمپاژ آب طرح آبرسانی جم نیز 80 درصد است.
حسینی ادامه داد: طرح خط انتقال سد باغان که با اعتبار 600 میلیارد ریالی آغاز شده اکنون 15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی تاکید کرد: حل مشکل کم آبی در شهرستان جم در گرو تکمیل سریع این دو طرح است.
فرماندار جم در باره حل مشکل برق این شهرستان اظهار داشت: دغدغه های تامین برق شهرستان با توجه به رشد شدید جمعیت، احداث پست برق جدید 132 کیلوولت برق در دستور کار قرار گرفت که هم اکنون در مراحل نهایی واگذاری زمین است.

** 20 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در جم پرداخت شد

وی در ارتباط با وضعیت پرداخت تسهیلات اشتغالزایی گفت: 90 میلیارد ریال برای اعطای تسهیلات ارزان ایجاد اشتغال در شهرستان جم در نظر گرفته شده که از این میزان تاکنون 20 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
حسینی اضافه کرد: همچنین پرونده 50 میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی به بانک های عامل ارسال که از این میزان 55 درصد مربوط به بخش بوم گردی است و نوید بخش آینده بسیار روشن گردشگری شهرستان است.

** شتاب در روند اجرای طرح های عمرانی جم

حسینی در باره تسریح در اجرای طرح های عمرانی بیان کرد: پلی کلینیک تامین اجتماعی این شهرستان به عنوان یکی از دغدغه های مردم، در دست احداث است و 20 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
وی ادامه داد: بهسازی جاده جم فیروزآباد با اعتبار 540 میلیارد ریال از محل اعتبارات نفت در مسیر مناقصه قرار گرفته است.
حسینی افزود: راه ریز- دژگاه در وضعیت خوبی قرار دارد و علاوه بر اعتبارات نفت و بودجه ملی نیز به این طرح تزریق خواهد شد.
فرماندار جم گفت: 10 کیلومتر از این طرح در حوزه استان فارس است که پنج کیلومتر آن اجرا شده و پنج کیلومتر دیگر نیز در دست اجراست.

** تامین مالی تیم فوتبال پارس جنوبی جم دغدغه مهم مردم شهرستان

حسینی تاکید کرد: یکی از دغدغه های مهم مردم این شهرستان تامین مالی تیم فوتبال پارس جنوبی جم در لیگ برتر است.
وی یادآور شد: در این زمینه استاندار بوشهر تاکنون حمایت‌ها و دستورات ویژه‌ای داشته و امیدواریم هواداران تیم شاهد درخشش بدون دغدغه این تیم محبوب در سطح کشور باشند.

   1397/4/11 18:21        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )