یکشنبه 05 خرداد 1398
استاندار بوشهر در جم: اهل وعده دادن نیستم/ طرح آبرسانی جم مسیر خوبی طی می کند اما در مورد زمان اتمام وعده نمی دهم (کدخبر: 2033)
استاندار بوشهر در جم: اهل وعده دادن نیستم/ طرح آبرسانی جم مسیر خوبی طی می کند اما در مورد زمان اتمام وعده نمی دهم
استاندار بوشهر در نشست شورای توسعه استان بوشهر در جم گفت:باید همه تریبون داران و اهالی قلم مراقب باشند چرا که همه ما در یک کشتی نشسته ایم و اگر کشتی انقلاب دچار مشکل شود همه آسیب می بینیم .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ عبدالکریم گراوند افزود: همیشه باید شکرگزار نعمت جمهوری اسلامی باشیم. کم و کاستی ها همیشه بوده است. ما در بیرون مرزها دوستان زیادی نداریم. در داخل هم چهل سال است با موانع و مشکلات زیادی مواجهیم.

وی اضافه کرد: این کشور سختی های زیادی را پشت سر گذاشته؛ از جنگ گرفته تا تحریم های ظالمانه و قطعنامه های شورای امنیت و آخرین آن خروج آمریکا از برجام اما از همه این گردنه ها عبور کردیم. دشمن تمام توان خود را برای ایجاد مشکلات اقتصادی و نارضایتی مردم به کار می برد.

گراوند تاکید کرد: باید همه تریبون داران و اهالی قلم مراقب باشند چرا که همه ما در یک کشتی نشسته ایم و اگر کشتی انقلاب دچار مشکل شود همه آسیب می بینیم .

نماینده عالی دولت با اشاره به انتقاد امام جمعه جم از التهابات خرمشهر بر سر آب آشامیدنی گفت: امام جمعه گفتند خرمشهر مشکل آب دارد اما آیا خرمشهر امروز فقط مشکل آب دارد و پیش از این مشکل نداشته است؟! آیا قبلا در کشور کمی و کاستی نبوده است؟! آیا مشکلات آب و برق نبوده است؟!

وی خاطر نشان کرد: مردم ایران در زمان جنگ شرایط بدتر و سخت تر را تحمل کردند. امروز دشمن به دنبال مایوس کردن مردم است. نباید به گونه ای سخن بگوییم که مردم با خود بگویند انقلاب اسلامی در این چهل سال دستاوردی نداشته است.

گراوند اظهار داشت: رهبری انقلاب در جایی اشاره کردند که در بخش هایی مثل گاز و راه ۲۰ برابر کار انجام شده است اما نقص هایی هم وجود دارد و باید تلاش کنیم با وحدت و همدلی این کاستی ها رفع شود.

وی افزود: باید بپذیریم که عزت خواهی و استقلال طلبی سختی هایی هم دارد. ملتی که می خواهد عزیز و سربلند باشد حتما موانعی هم بر سر راه دارد. کشور ژاپن با آن همه تکنولوژی،بدون اجازه آمریکا آب نمی خورد اما نظام جمهوری اسلامی با همه سختی ها برای حفظ عزت و استقلال کشور ایستاده است.

استاندار بوشهر با بیان اینکه باید خود را برای شرایط سخت اقتصادی آماده کنیم چرا که دشمن وارد جنگ  اقتصادی تمام عیار شده است تصریح کرد: باید سخنان مان آرامش بخش باشد و طوری سخن نگوییم که آسیب زا باشد. در سخن گفتن باید نیم نگاهی هم به دشمن و اهدافش داشته باشیم.

عبدالکریم گراوند به سفر های شهرستانی خود اشاره کرد و گفت: وظیفه خود دانسته ام به شهرستان ها سر بزنم و از نزدیک وضعیت توسعه و عمران مناطق را بررسی و تصمیم گیری کنم.

وی با تاکید بر اینکه به عنوان استاندار هیچگاه وعده ای نخواهم داد که نتوانم عمل کنم اظهار داشت: وعده بدون پشتوانه موجب بدبینی و از دست رفتن سرمایه اعتماد می شود. تا زمانی که هستم وعده ای نخواهم داد که به سرانجامش مطمئن نباشم.

گراوند با بیان اینکه پروژه های مهم شهرستان را با جدیت دنبال می کنیم و بر تخصیص اعتبارات هم نظارت جدی داریم.گفت: پروژه های عمرانی نباید طولانی شوند چرا که طولانی شدن پروژه ها هزینه ها را بیشتر می کند. امسال اعتبارات خوبی ابلاغ شده و امیدواریم تخصیص ها هم خوب باشد. فرماندار جم اولویت ها را ببیند و موضوع آب را به عنوان اولویت در نظر بگیرد.


وی با تشکر از دلسوزی مسئولان شهرستان جم اضافه کرد: جادارد از زحمات و پیگیری های الماسی نماینده جنوب استان تقدیر ویژه داشته باشم. واقعا بانویی که از این شهرستان و جنوب استان به عنوان نماینده مردم انتخاب شده صادقانه و شبانه روزی تلاش می کند و به عنوان نماینده دولت این تلاش ها و نتایج آن را می بینم هر چند مسایل و مشکلات زیاد است که باید با همدلی و همکاری این مشکلات را حل کنیم.

رئیس شورای برنامه ریزی و توسعه استان بوشهر به پروژه های مهم عمرانی جم اشاره کرد و گفت: جاده جم فیروز آباد را با همراهی الماسی پیگیری کردیم و معتقدم این جاده دیگر ظرفیت این حجم از تردد را ندارد و خوشبختانه امروز مسیر خوبی را طی می کند.

گراوند اضافه کرد: در بحث آب جم دو پروژه بزرگ داریم‌. فاینانس سد باغان با طرف چینی نهایی شده و به بانک هم ابلاغ شده است. مسیر درستی طی شده اما اگر در این مسیر مشکلی اداری مالی پیش بیاید یا به دلیل تحریم ها نقل و انتقال مالی با مشکل مواجه شود آیا مدیر مقصر است؟ هر چند روند پروژه به گونه ایست که امیدواریم مشکل خاصی پیش نیاید.

وی افزود: در بحث تامین اعتبار خط انتقال سد باغان دو بار با مدیر عامل شرکت ملی گاز مذاکره کردم که خوشبختانه مبالغ خوبی هم پرداخت شد.

گراوند در خصوص آبرسانی جم هم گفت: در رابطه با آبرسانی جم نمی توان وعده دقیقی برای اتمام پروژه داد چرا که بخشی از پروژه که آبشیرین کن هست باید از خارج تامین شود و قطعا می تواند پرداخت هزینه، زمان بر شود. خوشبختانه مدیر آب منطقه ای استان از نیروهای توانمند، خلاق و با دانش شهرستان جم است و برای اتمام سد باغان دغدغه زیادی دارد.

وی با انتقاد از کسانی که مسئولان را بی خیال می دانند گفت: اینکه بگوییم مسئولان بی خیال هستند درست نیست. اینطور نیست که مسئولان راحت خوابیده باشند و کاری نکنند. البته عیب بزرگ مسئولان و دستگاه های اجرایی در دولت تدبیر و امید این است که اطلاع رسانی نمی کنند.

استاندار بوشهر اظهارداشت: در بحث آب استان عقب افتادگی تاریخی داریم. متاسفانه آب باران مستقیما به دریا وارد می شود و امروز ۵ سد بزرگ با حمایت ملی و استانی در حال اجراست.

عبدالکریم گراوند گفت: دومین استان کشور هستیم که سند سازگاری با کم آبی را تدوین کرده ایم و بر مبنای آن گام به گام پیش می رویم.

وی به وضعیت تیم پارس جم اشاره کرد و افزود: تیم پارس جنوبی جم نه تنها محبوب شهرستان جم و استان بوشهر که محبوب استان های همجوار هم هست و در خصوص رفع مشکلات مالی تیم پیگیری های جدی داشته و داریم.از مدیر کل ورزش هم خواسته ام که رفع مشکلات تیم را با جدیت پیگیری کند و قطعا در این راستا از هیچ کمک و تلاشی دریغ نخواهم کرد.

گراوند یادآور شد: سهم جم در مدیریت کلان استان بد نیست و شرایط نسبتا خوبی دارد قطعا اگر فرصتی فراهم باشد باز هم از ظرفیت نیروهای توانمند جم استفاده خواهیم کرد.
   1397/4/11 22:56        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )