یکشنبه 05 خرداد 1398
تقدیر فرماندار از کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگستری جم / لزوم برخورد با مفاسد دانه درشت ها (کدخبر: 2041)
تقدیر فرماندار از کاهش زمان رسیدگی به پرونده ها در دادگستری جم / لزوم برخورد با مفاسد دانه درشت ها فرماندار جم در دیدار رئیس، دادستان عمومی و انقلاب و قضات دادگستری جم گفت: اقدامات خوبی در دادگستری شهرستان جم در راستای کاهش زمان دادرسی انجام شده که رضایتمندی بیشتر مردم را به همراه داشته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی در این دیدار که به مناسبت هفته قوه قضاییه انجام شد با مهم دانستن اهمیت کار قضاوت گفت: قضاوت و اجرای عدالت در جامعه نقشی مهم در احساس امنیت و آرامش جامعه دارد و باید از این فرصت ویژه که خداوند برای گره گشایی و بسط عدالت در اختیار قضات محترم قرارداده است نهایت استفاده را کرد.
وی دستگاه قضا و دادگستری را ملجا و مامن مردم و مظلومان جامعه دانست و اظهار داشت: کار قضاوت کاری بسیار دشوار و پیچیده است و قاضی باید با دقت و ظرافت خاص، به صدور احکام بپردازد تا حقی از صاحب حق ضایع نشود.
حسینی از شهید بهشتی به عنوان الگویی بزرگ برای بسط عدالت در جامعه یاد کرد و افزود: آن شهید عزیز، جان خود را در راه اعتلا و عظمت ایران اسلامی و بسط عدالت فدا کردند و امروز همه باید از روش و منش ایشان در خدمت به مردم پیروی کنیم.
رئیس شورای تامین شهرستان جم خاطر نشان کرد: اجرای تمام و کمال عدالت در دستگاه قضا، امید مردم به نظام را افزایش می دهد و در این راستا باید به گونه ای عمل کرد که گناهکار از گناه خود پشیمان و بی گناه در مسیر حق استوارتر جرکت کند.
وی با اشاره به کاهش زمان رسیدگی به پرونده های قضایی شهرستان جم یادآور شد: بحمدالله با تدابیر اتخاذ شده از سوی رئیس دادگستری شهرستان، مدت زمان رسیدگی به پرونده ها کاهش یافته و رضایت مندی مردم هم به همین نسبت افزایش یافته که جای تقدیر دارد.
حسینی آسیب های اجتماعی چون اعتیاد و طلاق را از مسائل مبتلا به جامعه امروز و شهرستان جم دانست و خاطر نشان کرد: برای رفع این معضلات اجتماعی، نیازمند همگرایی و همکاری همه بخش های جامعه و قوای سه گانه هستیم.
فرماندار جم با بیان اینکه تبعیض در برخورد با فساد، امید و اعتماد عمومی جامعه را سلب می کند تصریح کرد: دادگستری شهرستان در برخورد با فساد به خصوص فساد سازمان یافته و کلان در حوزه های مختلفی چون زمین خواری، کوه خواری، تعرض به بیت المال و  ... بدون اغماض و تساهل اقدام کند و قطعا در این مسیر، دستگاه های متولی در دولت، همکاری لازم را انجام خواهند داد.
   1397/4/6 09:42        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )