دوشنبه 29 بهمن 1397
رئیس اداره برق جم: خاموشی ها احتمالا تا نیمه شهریور ادامه دارد/ هشدار به باغداران برق دار! (کدخبر: 2044)
رئیس اداره برق جم: خاموشی ها احتمالا تا نیمه شهریور ادامه دارد/ هشدار به باغداران برق دار! رئیس اداره برق جم در نشست شورای مدیریت بحران جم گفت: تلاش کرده ایم قطعی ها منظم و طبق برنامه انجام شود و مردم بتوانند با برنامه ریزی لازم کمتر دچار مشکل شوند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ علیرضا ضامنی با پوزش از مردم به خاطر قطعی برق در فصل تابستان اظهار داشت: خاموشی های برنامه ریزی شده از ساعت 9 صبح تا 9 شب برنامه ریزی می شود که با توجه به دمای هوا و میزان مصرف در روز معمولا یکبار و برای برخی خطوط تا دوبار خاموشی اعمال می شود.
وی افزود: طبق برنامه ریزی انجام شده خطوط برق در محدوده بیمارستان خطوط ممنوعه محسوب می شود و قطعی شامل این محدوده نمی شود و در شهر جم هم خط منتهی به ساختمان پزشکان خط نیمه ممنوعه محسوب می شود که برنامه قطعی در ساعات فاقد مراجعات پزشکی تنظیم شده است.
ضامنی با بیان اینکه هر خاموشی یک ساعت و 20 دقیقه طول می کشد اظهار داشت: هر چه میزان مصرف برق کمتر باشد میزان خاموشی ها کاهش می یابد. معمولا در روزهای تعطیل هفته به دلیل تعطیلی ادارات و کاهش بار قطعی به ندرت اتفاق می افتد.
رئیس اداره برق جم به کاهش مصرف برق ادارات شهرستان اشاره کرد و گفت: همکاری خوبی از سوی ادارات انجام شد و به ادارات تاکید شده استفاده از یک یا حداکثر دو کولر پس از ساعت پایان کار برای سرایداری و سایر موارد ضروری، بلا مانع است اما در بقیه موارد ممنوع و تخلف محسوب می شود.
ضامنی با هشدار به باغدارانی که تاسیسات برق در محدوده دیوارکشی باغ قرار دارد گفت: تمام باغداران مکلف هستند مسیر دسترسی مناسب در باغات برای بازدید از تاسیسات را فراهم کنند در غیر این صورت، نسبت به قطع برق اقدام می شود.
وی از احتمال تداوم خاموشی ها تا نیمه شهریور ماه خبر داد و افزود: برنامه قطعی برق بر اساس سهمیه کاهش مصرف برق در استان، به صورت هفتگی انجام می شود و با هر درجه کاهش یا افزایش دما این برنامه دستخوش تغییر می شود.
رئیس اداره برق جم همچنین با اشاره به احتمال وارد شدن خسارت به دلیل قطعی برق به وسایل الکترونیکی، از شهروندان خواست در صورت وقوع خسارت، به اداره برق شهرستان مراجعه تا روند بررسی و تکمیل پرونده حسب قانون انجام شود.

   1397/5/1 09:09        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )