یکشنبه 05 خرداد 1398
فرماندار جم: لزوم تسریع در اجرای آبشیرین کن سیراف-جم/ فاز دوم جاده جم پالایشگاه اجرا می شود (کدخبر: 2052)
فرماندار جم: لزوم تسریع در اجرای آبشیرین کن سیراف-جم/ فاز دوم جاده جم پالایشگاه اجرا می شود

فرماندار جم در نشست بررسی وضعیت پروژه های عمرانی مرتبط با وزارت نفت با حضور مدیر عامل شرکت زیر ساخت وزارت راه و مدیر نظارت بر پروژه های عمرانی مناطق نفت خیز گفت: شهرستان جم در بخش آب و راه با چالش های بسیار جدی مواجه است که می تواند تبعات تلخی را به دنبال داشته باشد.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی با تقدیر از نگاه ویژه وزارت نفت به توسعه زیرساخت های  شهرستان جم گفت: آب شهرستان جم هم از لحاظ کیفیت و هم کمیت به چالشی مهم برای شهرستان تبدیل شده است که بدون حمایت وزارت خانه های نفت و نیرو نمی توان امیدی به بهبود شرایط داشت.
وی اظهار داشت: امروز سه پروژه آبی بزرگ در شهرستان جم در حال اجراست که می تواند شرایط شهرستان جم در بحث آب را به ثبات برساند. اجرای پروژه آبرسانی جم از دریا، سد باغان و طرح بزرگ آبخیزداری راهکارهای مهم برون رفت از بحران آب شهرستان جم و تقویت سفره های فقیر زیرزمینی جم است.
حسینی تصریح کرد: امروز پروژه آبرسانی جم در بخشی از مراحل به شرایط بسیار خوبی رسیده است اما لازم است در بحث احداث آب شیرین کن و سفارش برخی اقلام، سرعت بیشتری به خرج داده شود تا پروژه در زمان کوتاه تری به بهره برداری برسد.
وی به موضوع راه های مواصلاتی جم پرداخت و گفت: راه جم –پالایشگاه از پروژه های حیاتی و مطالبات دیرین مردم شهرستان جم و کارکنان شرکت پالایش گاز فجر جم است که فاز اول آن با حمایت مالی شرکت ملی گاز و فجر جم در مراحل نهایی اجراست.
فرماندار جم با اشاره به تامین اعتبار اجرای فاز دوم پروژه افزود: امیدواریم فاز دوم پروژه با تامین اعتبار وزارت نفت و مدیریت اجرایی وزارت راه هر چه سریع تر آغاز شود.

حسینی راه اندازی مجدد فرودگاه توحید جم را مهم دانست و تصریح کرد: فرودگاه جم بیش  از دو سال است که پروازی ندارد و تلاش های انجام شده تاکنون بی نتیجه مانده که امیدواریم هر چه سریع تر این موضوع تعیین تکلیف شود.

   1397/5/3 10:59        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )