یکشنبه 05 خرداد 1398
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: سهم اعتباری جم در استان بوشهر افزایش یافت/ کاهش 50 درصدی اعتبارات استان بوشهر در سال 97 (کدخبر: 2055)
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان: سهم اعتباری جم در استان بوشهر افزایش یافت/ کاهش 50 درصدی اعتبارات استان بوشهر در سال 97
معاون هماهنگی برنامه و بودجه سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر گفت: سهم اعتباری شهرستان جم از اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و نفت و گاز در سال گذشته 6 درصد از مجموع استان بود که این درصد در سال 97 افزایش یافته است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ علی درویشی در نشست کمیته برنامه ریزی جم اظهار داشت: جلسات متعددی در مرکز استان با حضور فرماندار جم انجام شد و اولویت های شهرستان جم بر اساس شرایط موجود و آمارهای مستند رسمی مورد بررسی قرار گرفت که در توزیع اعتبارات از آن بهره گرفتیم.
درویشی از تغییر شاخص های توزیع اعتبارات استان خبر داد و افزود: در سال های گذشته توزیع اعتبارات بر مبنای دو شاخص جمعیت و مساحت توزیع می شد که امسال علاوه بر این، شاخص هایی چون شرایط اقلیمی، مطالبات پیمانکاران در پروژه ها، میزان پروژه های ناتمام، میزان محرومیت و داده های رسمی کشور در بخش های مختلف مورد توجه قرار گرفت.
وی با بیان اینکه اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای و نفت و گاز استان بوشهر در سال جاری به نسبت سال قبل حدود 50 درصد کاهش داشته است اضافه کرد: سال گذشته اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای استان 142 میلیارد تومان بود که این رقم در سال جاری به 70 میلیارد تومان کاهش یافته است.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر ادامه داد: اعتبارات مربوط به نفت و گاز هم در سال قبل 642 میلیارد تومان بود که سهم استان بوشهر در سال جاری به 362 میلیارد تومان کاهش یافته است.
علی درویشی به تخصیص اعتبارات استان در سال 96هم اشاره کرد و گفت: در سال 96، حدود 47 درصد اعتبارات تخصیص پیدا کرد که در واقع نیمی از مصوبات اعتباری برای پروژه ها محقق نشد و لازم است در سال جاری این عدم تحقق پوشش داده شود.
وی با بیان اینکه اولویت تخصیص و جذب اعتبارات شامل بخش های مهم و پروژه های حیاتی هر شهرستان می شود تاکید کرد: در تصویب، تخصیص و جذب اعتبارات مدیران نقش بسیار مهمی ایفا می کنند تا بتوانند با رایزنی و پیگیری های مستمر، موفق به تزریق اعتبارات به پروژه های خود شوند.
درویشی با انتقاد از عدم تحرک برخی مدیران در جذب اعتبارات اظهار داشت: مدیران نباید منتظر بمانند تا اعتباری برای پروژه هایشان تصویب شود و لازم است تحرک و پیگیری مدیران برای جذب اعتبارات هم در سطح استان و هم کشور افزایش یابد.
معاون سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان بوشهر یادآور شد: بخش بزرگی از اعتبارات جاری دستگاه ها در وزارت خانه ها قابل پیگیری است و در این زمینه هم پیگیری های کلان مدیران نقش اساسی را ایفا می کند.
   1397/5/3 20:56        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )