یکشنبه 05 خرداد 1398
فرماندار جم: 203 نفر اشتغال حاصل طرح های کارآفرینی شهرستان جم/ در خصوص راه اندازی پروازهای فرودگاه جم ناامید نیسیتم و تلاش می کنیم (کدخبر: 2062)
فرماندار جم: 203 نفر اشتغال حاصل طرح های کارآفرینی شهرستان جم/ در خصوص راه اندازی پروازهای فرودگاه جم ناامید نیسیتم و تلاش می کنیم
فرماندار جم گفت: با پرداخت 2 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات شهری و روستایی به کارآفرینان، 203 نفر به شاغلان شهرستان اضافه شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی در نشست شورای اداری شهرستان جم با تبریک 5 مردادماه سالروز برگزاری اولین نماز جمعه در ایران گفت: نماز جمعه عامل وحدت در جامعه است و با توجه به نقش مهم نماز جمعه در جامعه باید قدر و اهمیت این آیین عبادی سیاسی بیش از پیش در جامعه تبیین شود.
وی به دستور رئیس جمهور در خصوص راه اندازی میز خدمت اشاره کرد و افزود: میز خدمت با هدف تکریم ارباب رجوع و تحقق منشور حقوق شهروندی در تمام ادارات راه اندازی شود و کارشناس مربوطه باید به حوزه وظایف به طور کامل اشراف داشته باشد.
حسینی یکی از اهداف میز خدمت را شفافیت و سرعت در پاسخگویی و جلوگیری از سردرگمی مردم دانست و اظهار داشت: مدیران ادارات باید تمام تلاش خود را برای خدمت به مردم انجام دهند و پاسخگویی به مراجعان در نهایت احترام و تکریم انجام شود تا اعتماد میان دولت و ملت دو چندان شود.
حسینی به موضوع اشتغال و نقش آن در آرامش روانی جامعه پرداخت و گفت: تاکنون 2 میلیارد و 500 میلیون تومان در قالب تسهیلات ابلاغی دولت با بهره کم به کارآفرینان پرداخت شده که 203 نفر اشتغال زایی به همراه داشته است.
وی اضافه کرد: اعتبار تسهیلات ابلاغی برای کارآفرینان شهرستان جم 9 میلیارد تومان است که علاوه بر تسهیلات پرداخت شده، هم اکنون 10 میلیارد تومان پرونده در بانک ها در حال طی مراحل قانونی پرداخت تسهیلات است.
رئیس کارگروه اشتغال شهرستان جم مجموع اشتغال ایجاد شده در شهرستان طی 4 ماه اول سال 97 را 461 نفر عنوان کرد و گفت: 261 مورد از این اشتغال به صورت مستقیم است و سهم اشتغال شهرستان جم در شرکت های منطقه افزایش داشته است.
فرماندار جم اعتبارات تملک دارایی و نفت و گاز شهرستان جم در سال 97 را بالغ بر 35 میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: این اعتبار به 220 پروژه و برنامه در شهرستان اختصاص یافته که لازم است مدیران شهرستان با جدیت پیگیر جذب اعتبارات باشند.
حسینی اولویت اول شهرستان جم را آب دانست و تصریح کرد: شرایط آب شهرستان جم بسیار شکننده است هر چند تا به امروز چالش جدی در تامین آب نداشته ایم اما لازم است صرفه جویی و رعایت الگوی مصرف با حساسیت مورد توجه مردم و مسئولان قرار گیرد.
فرماندار جم با گرامی داشت یاد شهیدان رجایی و با هنر بیان داشت: هفته دولت در پیش است و مدیران باید تلاش کنند پروژه های مطلوب و با کیفیت به مردم ارائه شود.
رئیس ستاد بزرگداشت هفته دولت شهرستان جم از افتتاح و کلنگ زنی بیش از 90 میلیارد تومان پروژه در شهرستان تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: بخش بزرگی از این پروژه ها در قالب طرح های ملی و با حمایت وزارت نفت و پیگیری های نماینده عالی دولت در شهرستان جم و نماینده مجلس اجرایی می شود.
محمد حسینی از افتتاح 21 پروژه در هفته دولت 97 با اعتبار 42 میلیارد تومان خبر داد و گفت: یکی از پروژه های مهم شهرستان، فاز اول جاده جم-پالایشگاه است که در هفته دولت به بهره برداری می رسد و طبق اعلان معاون وزیر راه، فاز دوم این پروژه نیز پس از افتتاح فاز اول اجرایی می شود.
فرماندار جم با بیان اینکه در خصوص راه اندازی مجدد پروازهای فرودگاه جم ناامید نیستیم تصریح کرد: پیگیری هایی از طریق شرکت های منطقه و پتروشیمی ها در گذشته انجام شد که به دلایلی از جمله تغییرات گسترده در مدیریت پتروشیمی ها به نتیجه نرسید و در تلاش هستیم تا پروازهای فرودگاه با شرایط مطلوب مجددا راه اندازی شود.
وی از تزریق 4 میلیارد تومان به خط انتقال پروژه آبرسانی جم خبر داد و افزود: بخش های برق و خط انتقال پروژه در شرایط خوبی است و انتظار داریم در بحث آبشیرین کن با نگاه ویژه دولت و معاون اول رئیس جمهور، موانع اعتباری مرتفع شود و هر چه زودتر شاهد اتمام این پروژه حیاتی برای شهرستان جم باشیم.
حسینی با تقدیر از حمایت پتروشیمی های منطقه از تیم پارس جنوبی جم اظهار داشت: چندین ماه وقت صرف رفع مشکلات مالی تیم شد و با وحدت همه مردم و مسئولان در سطح استان، شهرستان و شرکت های منطقه و نیز پیگیری های نماینده مردم در مجلس، بخشی از مشکلات رفع شد و امیدواریم شرکت های پتروشیمی مستقر در منطقه همچنان به حمایت خود از تیم ادامه دهند.
 
در این نشست ضمن تقدیر از امام جمعه و اعضای ستاد نماز جمعه جم، کامبیز وطن خواه از جوانان و فعالان سیاسی اجتماعی شهرستان جم به عنوان مشاور جوان فرماندار معرفی شد.
   1397/5/8 17:53        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )