یکشنبه 05 خرداد 1398
رئیس صمت جم: با واحدهای صنفی مخدوش کننده قیمت روی کالا برخورد می شود (کدخبر: 2113)
رئیس صمت جم: با واحدهای صنفی مخدوش کننده قیمت روی کالا برخورد می شود
رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازرسی مشترک از واحدهای صنفی خوار و بار و سوپرمارکتها از  برخورد جدی با واحدهای صنفی مخدوش کننده قیمت روی کالا در جم خبر داد.

به گزارش روابط عمومي اداره صمت شهرستان جم؛ اکبر حسینی با بیان اینکه طی روزهای اخیر شاهد برخی شکایات مردمی در خصوص گرانفروشی بوده ایم تاکید کرد: مخدوش کردن قیمت درج شده بر روی کالا و گرانفروشی در فروشگاه ها را با دقت رصد و با متخلفان برخورد جدی خواهد شد.


حسینی با هشدار به فروشندگان متخلف در خصوص عواقب شدید گرانفروشی و افزایش غیر منطقی قیمت کالاها تصریح کرد: واحد بازرسی و نظارت با همکاری اتاق اصناف برنامه ریزیهای لازم در خصوص ساماندهی قیمت کالاها و خدمات وفق ماده 15 قانون نظام صنفی در سطح واحدهای صنفی در دستور کار قرار داده است .

اکبر حسيني با بيان اين خبر گفت: در همین راستا در ادامه بازرسیهای مشترک برای تعدادی  از واحدهای صنفی که قیمت روی کالا را مخدوش نموده اند پس از بررسیهای لازم و ابلاغی سازمان حمایت از مصرف کننده، پرونده تخلفِ گرانفروشی و تقلب  تشکیل و جهت رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال می گردد.
 
وی همچنین تصریح کرد : به استناد تبصره 1 ماده 15 قانون نظام صنفی  واحدهای صنفی موظفند در مقابل دریافت بها ، اجرت و یا دستمزد فاکتور یا رسید معتبر (تاریخ، نام و نشانی واحد صنفی، مبلغ دریافتی، نوع و مشخصات کالا یا خدمات با مهر ) به مشتریان ارایه نمایند.

تصاویر تخلفات ثبت شده در بازار جم با بازرسی های مشترک

 

اکبر حسینی اعلام کرد : تمامی واحدهای اقتصادی ارایه دهنده کالا و خدمات موظف به نصب قیمت کالا و نرخنامه خدمات در معرض دید عموم هستند و از شهروندان گرامی خواست هرگونه تخلف مشهود از قبیل گران‌فروشی، کم‌فروشی، تقلب، عدم عرضه صحیح کالا، احتکار، عدم صدور فاکتور خرید و سایر تخلفات اقتصادی را از طریق تماس با تلفن 124 به ستاد خبری گزارش کرده تا در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد.
   1397/6/28 12:24        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )