یکشنبه 05 خرداد 1398
فرماندار:انجام بیمه حوادث منازل باید نهادینه شود/ خروج امکانات و تجهیزات ادارات از جم، بدون هماهنگی، ممنوع (کدخبر: 2124)
فرماندار:انجام بیمه حوادث منازل باید نهادینه شود/ خروج امکانات و تجهیزات ادارات از جم، بدون هماهنگی، ممنوع
رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان جم با اشاره به اینکه راه‌های مواصلاتی شهرستان جم به دلیل کوهستانی بودن منطقه، از نکات چالش برانگیز در فصل بارانی است گفت: محور جم- سیراف را باید به صورت ویژه مورد توجه قرار داد تا ریزش‌ها باعث مسدود شدن مسیر نشود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی  در نشست شورای هماهنگی مدیریت بحران اظهار داشت: فلسفه تشکیل جلسات مدیریت بحران برنامه ریزی و انجام تمهیدات لازم برای کاهش هزینه های مادی و معنوی در حین بحران است.

وی افزود: یکی از نکات مهم در کاهش آسیب های جامعه از بحران هایی چون سیل و آتش سوزی و ... بیمه کردن منازل است که هزینه های اندکی را هم در بردارد اما بخش مهمی از خسارت های مادی را جبران می‌کند.

رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان جم بیان کرد: مسئولان باید فرهنگ بیمه را در جامعه ترویج کنند تا این امر به عنوان یک الزام عقلانی مورد توجه قرار گیرد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به آغاز فصل بارندگی ها، تمامی مدیران بحران باید آمادگی لازم برای مقابله با تهدیدات احتمالی را داشته باشند.

حسینی تاکید کرد: مدیران بحران شهرستان باید قدرت تحلیل و پیش بینی داشته باشند تا بتوانند از قبل تمهیدات لازم را برای مقابله با بحران ها مهیا کنند.

وی ادامه داد: اگر مدیری چنین توانمندی ندارد قطعا در بحران های احتمالی خود نقطه بحرانی شهرستان خواهد شد.

فرماندار جم با بیان اینکه ادارات و دستگاه‌های اجرایی مدیریت بحران باید تمام تجهیزات و امکانات مورد نیاز و در اختیار را احصا و اعلام کنند تا اگر نواقصی وجود دارد برای رفع اقدام شود افزود: هیچ امکانات و تجهیزاتی از ادارات و دستگاه های اجرایی شهرستان نباید بدون اجازه و هماهنگی از شهرستان خارج شود.

محمد حسینی بیان کرد: خروج بدون هماهنگی تجهیزات ادارات به خصوص تجهیزات مدیریت بحران از شهرستان به هیچ عنوان پذیرفته شده نیست و تبعات احتمالی آن با هر دلیلی که باشد به عهده مدیر دستگاه شهرستانی است.

وی ادامه داد: اقداماتی در حوزه ارتباطات شهرستان انجام شده اما همچنان نگرانی هایی هم وجود دارد. مخابرات باید به وعده‌ه‍ای داده شده به مردم عمل کند.

فرماندار جم یاد آور شد: در تابستان گذشته تدابیر آبفا و آبفار باعث شد مشکل جدی در تامین آب شرب مردم نداشته باشیم و رضایت مندی نسبی مردم به نسبت گذشته حاصل شد.

وی ادامه داد: لازم است در ایام بارندگی ها، ایمن سازی خطوط و تامین آب شرب سالم مورد توجه جدی قرار گیرد.

حسینی با اشاره به اینکه راه‌های مواصلاتی شهرستان جم به دلیل کوهستانی بودن منطقه، از نکات چالش برانگیز در فصل بارانی است اضافه کرد: محور جم- سیراف را باید به صورت ویژه مورد توجه قرار داد تا ریزش‌ها باعث مسدود شدن مسیر نشود. این موضوع در مورد سایر راه های مواصلاتی شهرستان هم وجود دارد و راهداری و حمل و نقل جاده ای با همکاری فعال شرکت های مستقر در منطقه، از هم اکنون با شناسایی نقاط حادثه خیز، مشکلات را رفع کنند.

وی تاکید کرد: مصوبات شورای هماهنگی مدیریت بحران لازم الاجراست و عدم اجرای این مصوبات با تبعات جدی همراه خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرد: در زمان بحران، تمام امکانات و تجهیزات ادارات، نهادها و شرکت های مستقر در منطقه حسب درخواست شورای هماهنگی مدیریت بحران باید در اختیار شهرستان قرار گیرد و در این زمینه کوتاهی به هیچ وجه پذیرفته نیست.

فرماندار جم با بیان اینکه بخشداران جلسات آموزشی توجیهی لازم را با شوراها و دهیاران داشته باشند و نقاط ضعف هر روستا شناسایی و مشکلات احتمالی و بحران‌زا رفع شود، تصریح کرد: هلال احمر شهرستان ضمن آموزش نیروهای انسانی، اقدامات لازم برای تامین تجهیزات مورد نیاز امدادی انجام دهد.

   1397/7/10 21:08        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )