چهارشنبه 29 اسفند 1397
مدیر کل نوسازی مدارس: پروژه های اموزشی جم فعال می شود/ نفت 35 پروژه اموزشی در جنوب استان دارد (کدخبر: 2133)
مدیر کل نوسازی مدارس: پروژه های اموزشی جم فعال می شود/ نفت 35 پروژه اموزشی در جنوب استان دارد
مدیر کل نوسازی مدارس استان بوشهر در دیدار فرماندار جم گفت: پروژه مدارس در حال ساخت نفت و پتروشیمی به زودی فعال و سالن ورزشی دبیرستان شبانه روزی جم هم تا پایان سال تکمیل می شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ احمد مرادی با بیان اینکه نوسازی مدارس متولی ساخت و ساز مدارس و پروژه های آموزشی است تاکید کرد: متولی پیگیری و تامین اعتبار برای اجرای پروژه های آموزشی آموزش و پرورش و سایر نهادهای مسئول در این زمینه است و کمبود مدارس و کلاس درس به نوسازی ارتباطی ندارد.

وی افزود: هر پروژه ای که به نوسازی مدارس برای اجرا واگذار می شود باید ردیف اعتباری و تخصیص اعتبار اولیه را داشته باشد تا بتوان مراحل مناقصه را برای جذب پیمانکار انجام داد.

مرادی تصریح کرد: اینکه گفته می شود اعتبار پروژه ها جابجا می شود مطلقا صحت ندارد و هر پروژه ردیف اعتباری مشخص دارد که بر اساس صورت وضعیت اعلامی به پیمانکار پرداخت می شود.

مدیر کل نوسازی مدارس استان بوشهر با تاکید بر لزوم رعایت فضای کافی برای احداث مدارس تصریح کرد: نباید به دلیل مشکلاتی چون کمبود فضا، فضای مدارس را محدود کرد چرا که این محدودیت فضا علاوه بر اینکه فضای تفریح و استراحت دانش آموزان را سلب می کند از لحاظ ایمنی هم اشکالات جدی دارد.
مرادی با اشاره به تامین اعتبار بخشی از پروژه های مدارس توسط نفت و گاز و پتروشیمی در جنوب استان اظهار داشت: تاکنون نهایت همکاری را در اجرای پروژه های نفت داشته ایم اما یکی از مشکلات پیش روی اجرای پروژه ها، کافی نبودن اعتبارات تصویبی برای هر پروژه است که قرار بود استان کمبود اعتبار را تامین کند.   
                                                                                            
وی افزود: در سال 95، 10 پروژه آموزشی برای جنوب استان از محل نفت با پیگیری نماینده مجلس ابلاغ شد و امسال هم 25 پروژه از محل نفت و پتروشیمی ابلاغ شده که بخشی اجرا شده و بخشی هم در دست اجراست.

 مرادی یادآور شد: برای اجرای این پروژه ها در شرایط امروز به اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان نیاز است در حالی که اعتبار مصوب حدود 32 میلیارد تومان است که در حال تلاشیم تا مصوبه افزایش اعتبار پروژه ها را از نفت بگیریم.

احمد مرادی از شروع عملیات اجرایی مدارس مربوط به اعتبارات پتروشیمی ها در جم خبر داد و گفت: سالن چندمنظوره مدرسه شبانه روزی تا پایان سال جاری به بهره برداری می رسد و پروژه سه کلاسه بیدو از محل اعتبارات بنیاد برکت تکمیل می شود.
   1397/7/24 10:56        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )