یکشنبه 05 خرداد 1398
فرماندار جم:پتروشیمی ها در حوزه مسئولیت های اجتماعی نقش موثر تری ایفا کنند (کدخبر: 2150)
فرماندار جم:پتروشیمی ها در حوزه مسئولیت های اجتماعی نقش موثر تری ایفا کنند

فرماندار جم با بیان اینکه شهرستان جم با مشکلات عدیده ای به علت افزایش بی رویه جمعیت مواجه است گفت: پتروشیمی های مستقر در منطقه باید نقش فعال تری در حوزه مسئولیت های اجتماعی ایفا کنند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری جم؛ محمد حسینی در نشست با مدیرعامل عملیات غیرصنعتی پازارگاد و دبیر شورای راهبردی پتروشیمی‌ها با بیان اینکه حدود 30 پتروشیمی در منطقه پارس جنوبی فعالیت دارند اظهار داشت: شهرستان جم به سبب اسکان خانواده‌های نفت، گاز، پتروشیمی و سایر صنایع در شهر جم با تبعات مثبت و منفی زیادی مواجه است و باید پتروشیمی‌ها در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی نقش موثرتری را در تحولات شهرستان جم ایفا کنند.

وی بحران آب را از چالش‌های جدی پیش روی شهرستان دانست و تصریح کرد: برداشت‌های بی‌رویه از منابع آبی جم، این شهرستان را با تهدید جدی روبه‌رو ساخته و بیم آن می‌رود تداوم این وضعیت به بحران انسانی منجر شود.

حسینی با اشاره به اینکه نیمی از جمعیت شهری جم را کارکنان و خانواده‌های نفت، گاز و پتروشیمی ساکن در شهرستان تشکیل می‌دهد خاطرنشان کرد: هر تهدیدی در حوزه‌های مختلف، شرکت‌های منطقه و بهره‌وری تولید را تحت الشعاع قرار می‌دهد و صنایع مستقر باید نقشی فعال و سازنده را در بهبود کیفیت زندگی ساکنان شهرستان ایفا کنند.

وی مشکلات زیرساختی آموزش و پرورش را دومین چالش جدی شهرستان دانست و گفت: شهر جم امروز به سبب مهاجر پذیری و رشد بالای جمعیت با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه است و به سبب محدودیت زمین، احداث مدارس جدید هم در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

حسینی با اشاره به کلنگ‌زنی تعدادی از مدارس در شهرستان جم با حمایت مالی پتروشیمی‌ها در سال‌های قبل افزود: متاسفانه به سبب تامین تشدن  اعتبار مناسب روند اجرای پروژه‌های آموزشی کند است که امیدواریم پتروشیمی‌ها در تامین نقدینگی طرح‌های مصوب تلاش جدی داشته باشند.

فرماندار شهرستان جم توسعه برق در این شهرستان را چالش دیگر دانست و اظهار داشت: هم اکنون افزون بر 500 متقاضی در انتظار واگذاری انشعاب برق هستند که متاسفانه به سبب ساخت و سازهای گسترده و اسکان کارکنان صنایع در شهر جم، هم ظرفیت‌های تولید برق مورد تهدید جدی قرار دارد و هم به سبب افزایش هزینه‌های برق رسانی توان خدمات‌رسانی اداره برق شهرستان به شدت کاهش یافته که انتظار داریم در این راستا حمایت‌های لازم صورت گیرد.

محمد حسینی همکاری نفت، گاز، پتروشیمی و سایر صنایع مستقر در انجام مسئولیت‌های اجتماعی در قبال محیط پیرامون را ناکافی دانست و تصریح کرد: صنایع مستقر در بخش‌های فرهنگی و ورزشی همکاری مطلوبی ندارند و امیدواریم از ظرفیت‌های موجود در شهرک‌ها و شرکت‌های مستقر در منطقه، برای توازن توسعه و رشد بخش‌های فرهنگی و ورزشی استفاده شود.

وی با اشاره به حضور تیم لیگ برتری پارس جنوبی جم و مشکلات مالی این تیم خاطرنشان کرد: امروز مناطق نفت و گاز خیز جنوب با بحران‌های بزرگ ناشی از حضور نفت و گاز و پتروشیمی مواجه‌اند و تیم پارس جم نشاط و شادابی را به جنوب کشور تزریق کرده است. 

حسینی بیان کرد: تیم پارس جم با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می‌کند و اگر حمایت‌های مالی لازم از این تیم صورت نگیرد بزرگترین بستر همدلی، نشاط و شادابی مردم و کارکنان نفت و گاز و پتروشیمی با تهدید جدی روبه‌رومی‌شود و امید مردم و هواداران این تیم محبوب در استان‌های جنوبی کشور دچار آسیب جدی می‌شود.

فرماندار جم مسئولیت شرکت‌های بزرگ پتروشیمی در حفظ نشاط و امید مردم مناطق نفت خیز را بسیار مهم ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: شایسته نیست با وجود این همه پتروشیمی در منطقه تنها تیم فوتبال لیگ برتری جنوب کشور با چالش‌های مالی مواجه باشد و امیدواریم تمام پتروشیمی‌ها سهم خود را در ارتقای ورزش قهرمانی و تداوم حضور امیدآفرین تیم پارس جنوبی جم در لیگ برتر ایفا کنند.

وی تصریح کرد: امروز تقسیم مردم به بومی و غیر بومی در شهرستان جم رنگ باخته و تاثیرات مثبت و منفی صنعت نه تنها شهرستان که شرکت‌های مستقر در منطقه و خانواده‌های صنعت را هم متاثر ساخته است. 

حسینی تصریح کرد: حدود 30 سال است که شهرستان جم و صنعت همزیستی مسالمت آمیز دارند و توقع زیادی نیست که نفت و گاز و پتروشیمی‌‌های مستقر در منطقه با احساس مسئولیت در قبال شهرستان و مردم، این همزیستی مسالمت آمیز و توام با همدلی و همکاری را ارتقا بخشند.

   1397/8/23 08:27        


نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
* متن کامنت :
 

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
0/10 (تعداد آرا 0 نفر )